Добруджа спечели гостуването си на Септември (Тервел) с 3:0 и се класира за основната фаза на турнира за Купата на България.

Над всички за победителите беше Антон Иванов, който вкара два от трите гола за успеха. Румен Руменов реализира последното попадение от дузпа.

Иванов откри резултата в 27-мата минута след хубав индивидуален пробив и мощен удар от границата на наказателното поле. След почивката 19-годишният футболист още веднъж попадна в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се с плътен удар в близкия ъгъл. Четвърт час преди края на срещата Румен Руменов беше точен от бялата точка.

Домакините завършиха двубоя с 9 души на терена, тъй като Станислав Иванов беше изгонен в 74-тата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал Преслав Пасев също видя червения цвят на картона. От гостите Джорджио Димитров не завърши мача. В следващия кръг Добруджа ще приеме ЦСКА.

Много изненади в турнира за Купата на България! Ясни са съперниците на елитните ни отбори