Лудогорец унизи Литекс в първия полуфинален сблъсък за Купата на България. Разградчани сложиха край на головата суша от последните два мача, побеждавайки с 4:0 аматьорския тим на Живко Желев, който стигна до тази фаза на надпреварата след победи над Славия, Локо (София) и Черно море. С успеха разградчани напълно обезсмислиха реванша в Ловеч.

Точно след 61 секунди игра Лудогорец вкара първия гол в мача!

Домакините успяха да отнемат топка в средата на терена, последва отличен пас към Мисиджан, който по диагонал от наказателното поле пусна кълбото покрай Вълков - 1:0 за шампионите!

Още в следващата атака се стигна до най-фрапантния пропуск в двубоя, а като цяло вероятно и през сезона. Добра комбинация завърши с успореден пас към Мисиджан, който на сантиметри от голлинията направи и невъзможното, за да не засече топката във вратата!

НА ЖИВО: Лудогорец - Литекс, разградчани газят!

Край на головата суша за разградчани или нова бомба от аматьорския тим?

Последваха минути на затишие, а привидно Литекс успя да изнесе играта в по-предни позиции, а при една от редките си атаки, Руслан Иванов стреля от дъгата на наказателното поле, но Наумов изби.

Лудогорец нанесе втори удар в 26-та минута!

Жуниор Кишада намери Густаво Кампаняро пред наказателното поле, който мигновено стреля, а след рикошет топката попадна в мрежата - 2:0 за Лудогорец! В следващата атака Лукоки остана очи в очи с Вълков, но вратарят надделя в ситуацията.

Последният обаче капитулира секунди по-късно, когато Александър Василев с фалцов удар извън наказателното поле прати кълбото в долния десен ъгъл - 3:0!

До края на полувремето Лудогорец стигна и до четвърто попадение, дело на Жуниор Кишада. Бразилецът получи топката пред дъгата на наказателното поле и с левия крак порази целта с техничен удар за 4:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Снимка 289098

През вторите 45 минути домакините намалиха темпото на игра, но въпреки това продължиха да редят опасни атаки пред вратата на Вълков. Вратарят придвидливо излезе, за да скъси ъгъла в 47-та минута, попречвайки отново на Лукоки да го преодолее.

Малко по-късно Жоао Пауло изпусна да покачи на 5:0. Бразилецът получи топката отляво в наказателното поле, но ударът му бе крайно нескопосан и дори не попадна в очертанията на вратата. Отново Пауло се опита да коригира мерника си, но топката облиза външната част на мрежата след ново негово изпълнение близо до точката на дузпата.

До края на срещата разградчани изпуснаха още чисти ситуации, при които Вълков отрази удари на Мисиджан, Жоао Пауло и Густаво Кампаняро.

В крайна сметка Лудогорец - Литекс - 4:0...