90+3′
Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 1035
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) и ЦСКА завършиха 0:0 в първи полуфинален двубой за Купата на България

Нулево реми между Ботев и ЦСКА за Купата, пропуските на Соу гарантираха интригата за реванша

Очакванията за зрелище на Коматево не се оправдаха

90+1′

ФИЛИПОВ Е ИЗГОНЕН! В края на срещата домакините останаха с човек по-малко. Филип Филипов позволи да си изработи два бързи наказателни картона, които означаваха и преждевременен край на участието му в полуфинала.

89′

Филип Филипов получава жълт картон от главния съдия.

85′

Изигралият силен мач Греъм Кери бива заменен от Едвин Джеси.

82′

Ахмед Ахмедов ще замени централния нападател Али Соу.

80′

Треньорът на ЦСКА - Милош Крушчич получава картон заради гневните си реакции спрямо главния съдия.

77′

И ПАК ПРОПУСК! ПОЗНАЙТЕ НА КОЙ? Съотборниците на Али Соу гледаха невярващо след поредния голям пропуск на гамбийския си колега в 77-ата минута. Африканецът отново не успя да дари столичани с безценната преднина, като този път топката му бе центрирана от Енрике Рафаел, но и тук бившият играч на Киево загуби индивидуалната си битка срещу Янко Георгиев.

75′

АЛИ СОУ! Четвърт час преди края, поредният си пропуск с екипа на ЦСКА направи Али Соу. Гамбиецът се наслади на перфектно центриране на Греъм Кери и спечели въздушния дуел срещу Бандаловски. Насочването му с глава обаче премина безопасно над горната греда.

72′

Участието на Антонио Вутов в този двубой приключи. Атакуващият играч на домакините е заменен от Димитър Тонев.

71′

ПРОПУСК НА БУРБАНО! Не след дълго феновете на Ботев също проклинаха съдбата за липсата на спортно щастие. В 71-ата минута Антонио Вутов остана непокрит в наказателното поле на ЦСКА. Ъгълът за стрелба се оказа прекалено малък и той предпочете да комбинира с резервата Бурбано. Крилото пробва да преодолее Бусато технично с пета, но уменията му не се оказаха от най-висока класа.

68′

ТИАГО! ЦСКА създаде най-чистото си голово положение в 68-ата минута. Тиаго сътвори отлично двойно подаване с Малинов, което свари неподготвена отбраната на Ботев. От удобна позиция обаче португалецът направи по-трудното и по земя стреля право в краката на съперниковия вратар.

65′

БЪРЗА РАЗМЯНА НА УДАРИ! Тодор Неделев сам си създаде и сам реши да завършва акция на Ботев в 65-ата минута. Плеймейкърът на пловдивчани се справи с Антов и стреля от над 20 метра, но встрани от вратата на Бусато. От другата страна на игрището също бе интересно. Появилият се като резерва Енрике Рафаел пробва максимално рефлекса на Георгиев, който с една ръка прати в корнер коварен шут на бразилеца.

64′

Младият Станислав Шопов бива заменен от латиноамериканеца Фабио Бурбано.

63′

Още една промяна за "армейците". Енрике Рафаел пък се появява на мястото на Стефано Белтраме.

62′

Милош Крушчич предприема първата си смяна в този двубой. Тиаго ще замени разочаровалия тази вечер Евандро. Бразилецът никак не е доволен.

57′

Жълт картон и за играещия като дефанзивен халф тази вечер за ЦСКА - Валентин Антов.

56′

БЕЛТРАМЕ!! Али Соу се активизира и още в следващата атака отново се оказа неуловим за младия Станислав Работов. Последва негов пас на дузпата за Стефано Белтраме, който можеше и да вкара за "армейците", но смело в краката му се хвърли Филипов и така всичко завърши по възможно най-безопасния начин за "канарите".

55′

АЛИ СОУ!! ЦСКА създаде първото си голово положение за втората част в 55-ата минута. Али Соу напомни за себе си, след като увлече със себе си трима защитници на Ботев и отправи диагонален шут, който в крайна сметка не намери далечния ъгъл на Георгиев.

52′

Треньорският щаб на Ботев (Пд) се изправи пред неочаквана трудност в 52-ата минута. Джонатан Перейра получи удар в ребрата и се наложи да бъде заменен принудително от Лазар Марин.

47′

Официално предупреждение за Кристиян Малинов от ЦСКА.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Стефано Белтраме не последва звездата на Ботев - Александър Тонев и крилото с №7 отправи прострелен в наказателното поле на ЦСКА. Така и обаче не се намери футболист на "канарчетата", който да засече в мрежата на Бусато.

34′

Жълт картон за Радослав Терзиев, който задържа Али Соу.

33′

Ботев напомни, че може да бъде опасен в предни позиции в 33-ата минута. Евандро демонстрира забавени реакции срещу Тонев и това позволи на бившия национал да центрира остро за Вутов. Юношата на Левски обаче имаше проблеми с директното отправяне на изстрел и волето му се оказа доста разочароващо.

27′

ШАНС ЗА ЦСКА!! Вратарят на Ботев (Пд) - Янко Георгиев реши да връща жеста на колегата си Бусато в 27-ата минута и също направи грешка. Бившият вратар на Септември увисна при корнер и само по-бавната реакция на Евандро лиши ЦСКА  от първо попадение в този полуфинал.

25′

ЦСКА провежда своите атаки предимно през десния фланг, където доста настоятелни с включванията си са Греъм Кери и Иван Турицов.

20′

Удар в лицето на Лъчо Балтанов при борба за висока топка. Няма нищо притеснително с капитана на домакините и той няма да се нуждае от медицинска помощ.

14′

Двама от лидерите на Ботев - Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов разиграха хубаво в центъра и вторият отправи изстрел от средна дистанция, който не доведе до нещо по-опасно.

8′

ГРЕШКА НА БУСАТО! Съвсем от нищото, отборът на ЦСКА можеше да се вкара в голяма беля с настъпването на 8-ата минута. Бразилският им вратар Густаво Бусато не се намеси никак добре при центриране на Тонев и без малко не подари кълбото на дебнещия Тошко Неделев. В крайна сметка всичко завърши с корнер за "жълто-черните".

6′

Треньорският щаб на Ботев (Пд) скочи като ужилен заради една спорна топка в 6-ата минута, когато близо до тяхната скамейка не бе отсъден тъч за пловдивчани. Греъм Кери от своя страна взе малко по-грубо коженото кълбо от състезател на домакините и бе наречен "мишка" от резервата Лазар Марин.

3′

Макар спортният комплекс в Коматево да не бе любим на "червените", футболистите на ЦСКА бяха тези, които демонстрираха по-голяма активност след първия съдийски сигнал. Доказателство за високите амбиции на софиянци се оказа далечен изстрел на Греъм Кери, който обаче не притесни по никакъв начин Янко Георгиев.

1′