Отборите на Ботев (Пд) и ЦСКА не се победиха в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. Нулевото реми на Коматево остави жива интригата за реванша, който ще се играе след две седмици в столицата. Като цяло, двете селекции изиграха доста предпазливи 90 минути, като акуратното им представяне в отбрана беше приоритет.

Все пак по-недоволни от развоя на събитията трябва да бъдат гостите. Селекцията на Милош Крушчич създаде няколко много сериозни положения след почивката, но неточни в сюблимния миг се оказаха Тиаго и Али Соу.

Снимка 483079

Домакините останаха с човек по-малко в 91-ата минута, след като Филип Филипов си изкара два бързи жълти картона.

Локомотив (Пловдив) победи Левски с 2:0 в първи полуфинален мач за Купата на България

Локомотив (Пловдив) смачка безличен Левски и гледа смело към финала!

"Смърфовете" взеха аванс от 2:0 срещу "сините"

Снощи носителят на трофея Локомотив (Пловдив) направи голяма крачка към защитата му, след като победи Левски снощи с 2:0 на "Лаута".

Макар спортният комплекс в Коматево да не бе любим на "червените", футболистите на ЦСКА бяха тези, които демонстрираха по-голяма активност след първия съдийски сигнал. Доказателство за високите амбиции на софиянци се оказа далечен изстрел на Греъм Кери, който обаче не притесни по никакъв начин Янко Георгиев.

Съвсем от нищото, отборът на ЦСКА можеше да се вкара в голяма беля с настъпването на 8-ата минута. Бразилският им вратар Густаво Бусато не се намеси никак добре при центриране на Тонев и без малко не подари кълбото на дебнещия Тошко Неделев. В крайна сметка всичко завърши с корнер за "жълто-черните".

Снимка 483078

Вратарят на Ботев (Пд) - Янко Георгиев реши да връща жеста на колегата си Бусато в 27-ата минута и също направи грешка. Бившият вратар на Септември увисна при корнер и само по-бавната реакция на Евандро лиши ЦСКА от първо попадение в този полуфинал.

Ботев напомни, че може да бъде опасен в предни позиции в 33-ата минута. Евандро демонстрира забавени реакции срещу Тонев и това позволи на бившия национал да центрира остро за Вутов. Юношата на Левски обаче имаше проблеми с директното отправяне на изстрел и волето му се оказа доста разочароващо.

Малко преди паузата, Стефано Белтраме не последва звездата на Ботев - Александър Тонев и крилото с №7 отправи прострелен в наказателното поле на ЦСКА. Така и обаче не се намери футболист на "канарчетата", който да засече в мрежата на Бусато.

Треньорският щаб на Ботев (Пд) се изправи пред неочаквана трудност в 52-ата минута. Джонатан Перейра получи удар в ребрата и се наложи да бъде заменен принудително от Лазар Марин.

Снимка 483076

ЦСКА създаде първото си голово положение за втората част в 55-ата минута. Али Соу напомни за себе си, след като увлече със себе си трима защитници на Ботев и отправи диагонален шут, който в крайна сметка не намери далечния ъгъл на Георгиев.

Али Соу се активизира и още в следващата атака отново се оказа неуловим за младия Станислав Работов. Последва негов пас на дузпата за Стефано Белтраме, който можеше и да вкара за "армейците", но смело в краката му се хвърли Филипов и така всичко завърши по възможно най-безопасния начин за "канарите".

Тодор Неделев сам си създаде и сам реши да завършва акция на Ботев в 65-ата минута. Плеймейкърът на пловдивчани се справи с Антов и стреля от над 20 метра, но встрани от вратата на Бусато. От другата страна на игрището също бе интересно. Появилият се като резерва Енрике Рафаел пробва максимално рефлекса на Георгиев, който с една ръка прати в корнер коварен шут на бразилеца.

ЦСКА създаде най-чистото си голово положение в 68-ата минута. Тиаго сътвори отлично двойно подаване с Малинов, което свари неподготвена отбраната на Ботев. От удобна позиция обаче португалецът направи по-трудното и по земя стреля право в краката на съперниковия вратар.

Снимка 483075

Не след дълго феновете на Ботев също проклинаха съдбата за липсата на спортно щастие. В 71-ата минута Антонио Вутов остана непокрит в наказателното поле на ЦСКА. Ъгълът за стрелба се оказа прекалено малък и той предпочете да комбинира с резервата Бурбано. Крилото пробва да преодолее Бусато технично с пета, но уменията му не се оказаха от най-висока класа.

Четвърт час преди края, поредният си пропуск с екипа на ЦСКА направи Али Соу. Гамбиецът се наслади на перфектно центриране на Греъм Кери и спечели въздушния дуел срещу Бандаловски. Насочването му с глава обаче премина безопасно над горната греда.

Съотборниците на Али Соу гледаха невярващо след поредния голям пропуск на гамбийския си колега в 77-ата минута. Африканецът отново не успя да дари столичани с безценната преднина, като този път топката му бе центрирана от Енрике Рафаел, но и тук бившият играч на Киево загуби индивидуалната си битка срещу Янко Георгиев.

Ботев (Пд) - ЦСКА 0:0 (Развой на срещата по минути)

Малко интересни моменти на Коматево

В края на срещата домакините останаха с човек по-малко. Филип Филипов позволи да си изработи два бързи наказателни картона, които означаваха и преждевременен край на участието му в полуфинала.

Снимка 483074

Реваншът между двата тима е след две седмици, като все още няма официална дата и час за неговото провеждане. До тогава въпросните клубове ще се концентрират върху изявите си в Първа лига. В неделя ЦСКА приема у дома Локо (Пд), докато Ботев гостува на шампионите Лудогорец.