Локомотив (Пловдив) победи Левски с 2:0 в първи полуфинален мач за Купата на България. Точни за "смърфовете" бяха Димитър Илиев и Бирсент Карагарен.

"Смърфовете" изиграха много силно първо полувреме, в което тотално обезличиха "сините". Столичани изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона и не затрудниха нито веднъж вратаря Мартин Луков. Реваншът е след две седмици.

Локомотив (Пловдив) - Левски, на живо

Локомотив (Пловдив) - Левски 2:0, "смърфовете" мачкат "сините" до полувремето

Домакините са амбицирани да защитят трофея

Левски започна по-добре срещата, но така и не създаде голово положение. След 10-ата минута "смърфовете" поеха инициативата и не я изпуснаха до края на първата част.

В 14-ата минута Бирсен Карагарен не успя да се възползва от неумела намеса на Милан Миятович и защитата на гостите се справи. Постепенно "сините" загубиха контрола върху играта, а домакините започнаха да атакуват все по-остро. Витанов и Умарбаев правеха каквото си поискат в центъра на терена.

Снимка 482897

В 23-ата минута Каргас сбърка в изнасянето на топката, която му бе отнета от Карагарен. Кълбото стигна до Лукас Масоеро. Аржентинецът с брилянтен пас изведе изпуснатия от Ивайло Найденов Димитър Илиев. Нападателят пое топката и със силен удар в близкия ъгъл и неумела намеса на Миятович вкара за 1:0.

В следващите минути Холмар Ейолфсон и Хали Тиам получиха жълти картони, а исландецът извърши и второ нарушение, което можеше да му донесе второ официално предупреждение.

Снимка 482893

Буквално в последната минута на първата част "смърфовете" изградиха майсторска атака, която завърши с втори гол. Томашевич отлично пое топката с пета в наказателното поле след пас на Умарбаев, Миятович допусна нова грешка, като напусна вратата си. Хърватинът го прехвърли и намери Карагарен, който вкара за 2:0.

Втората част започна с разбъркване в наказателното поле на домакините. Луков се забави, но нито един играч в синьо не успя да нанесе голов удар.

Снимка 482895

В 58-ата минута в игра се появи Станислав Костов на мястото на Дени Алар. В 68-ата минута именно той се озова на добра позиция, но стреля слабо.

В 78-ата минута главният рефер Ивайло Стоянов имаше основание да изгони Холр след като удари с лакът Аралица.

Снимка 482890

В края на мача решителна намеса на Миятович предотврати трети гол в своята врата.