90+3′
Турнир: Купа на България Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 20311
90+3′

КРАЙ НА МАЧА! КУПАТА Е ЗА ЦСКА!

ЦСКА спечели Купата на България след победа с 1:0 над Арда

ЦСКА е с Купата! Бисмарк герой! "Червена" България няма да заспи!

"Армейците" с 21-во национално отличие в клубната си история

89′

Густаво Бусато получава жълт картон заради бавене на играта

87′

Жълт картон за Алекс Петков.

85′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!!! БИСМАРК ЧАРЛС!! 0:1!! Минутите бавно отминаваха и Арда сякаш повярва, че ще докара нещата до продължения. Столичният гранд ЦСКА обаче умело дочака точния миг и нанесе съкрушителен удар по кърджалийци. Амос Юга демонстрира великолепен поглед върху играта, след като от около центъра пусна извеждащ пас по въздух за Бисмарк Чарлс. Резервата се справи с неориентирания в този миг Алекс Петков и сам срещу Караджов не сбърка за 0:1! Голът му хвърли в делириум пълните трибуни на националния стадион!

83′

Тибо Вион демонстрира отлични индивидуални качества и пласира отлична топка за Георги Йомов в малкото наказателно поле. Звездата на ЦСКА обаче бе умело затворен от Милен Желев и не успя да засече.

83′

Тонислав Йорданов напуска игра, а вместо него влиза бразилецът Жуниньо.

82′

Напрежението на националния стадион взе връх в 82-ата, когато Иван Тилев потърси саморазправа с Брадли Мазику. Действията на плеймейкъра естествено не бяха според футболните правила и реферът Чинков потуши страстите му с жълт картон.

80′
Президентът на Република България - Румен Радев, се появи на почивката и така вече гледа на живо финала за националната купа.

77′

Разочароващо изпълнение на фаул от Тиаго. Португалецът пресили своето изпълнение и вместо опасно центриране, всичко завърши с аут.

73′

Резервите на ЦСКА - Георги Йомов и Бисмарк Чаралс изработиха добра атака за столичани в 73-ата минута. Тогава крилото центрира към африканския си съотборник, но ударът му с глава беше спасен сигурно от Караджов.

Снимка 531486

72′

Спас Делев няма физическите сили да издържи цял мач и бива заменен от Румен Руменов.

71′

Любослав Пенев предприема нова смяна. Греъм Кери отстъпва мястото си на Рафаел Енрике.

64′

МАРТИНОВ!! Появилият се като резерва Тибо Вион направи лоша услуга на своите колеги от ЦСКА, след като сбърка при изнасянето на топката в 64-ата минута. Иван Тилев веднага пусна в перспектива за изскочилия от центъра Емил Мартинов. Юношата на Славия обаче имаше прекалено малък ъгъл за стрелба, а и бе респектиран от перфектната намеса на Бусато.

63′
Снимка 531488

62′

Емил Мартинов е първият футболист на Арда, който получава жълт картон.

61′

Бисмарк Чарлс ще замени настоящия централен нападател на ЦСКА - Жорди Кайседо.

60′

Разочаровалият Синклер няма да се запомни с нищо друго освен жълтия си картон. Поради този факт бива заменен от Георги Йомов.

59′

Джером Синклер от ЦСКА получава жълт картон.

57′

Първото по-интересно положение след паузата дойде едва в 57-ата минута. Тогава Спас Делев пробва да отбележи от своя специалитет - пряк свободен удар. Националът прехвърли стената, но топката прелетя малко над горната греда.

Снимка 531482

56′

Юрген Матей получава жълт картон, след като събори непозволено Иван Тилев.

48′

На полувремето Любослав Пенев предприе смяна в своя тим, като вместо Федерико Варела, на терена се появи Тибо Вион.

47′
Снимка 531481

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet за финалния мач след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 531479

43′

Поредица от нарушения в центъра, които леко отнемат от динамиката и зрелището на този финал.

37′

ШАНС ЗА АРДА!! Контраатаките на Арда са пословични и от това без малко да се опарят символичните гости в 37-ата минута. Спас Делев шутира наглед авантюристично, успоредно на голлинията, но изведнъж на далечната греда се оказа Иван Тилев. Бившият младежки национал върна за Томислав Йорданов и само навременната реакция на Юрген Матей отърва ЦСКА от сериозни неприятности.

Снимка 531484

35′

Поредица от центрирания на Греъм Кери, който стигат някъде около точката на дузпата. Бившият защитник на Левски - Алекс Петков обаче играе със самочувствие и печели всяка една висока топка.

28′

КАЙСЕДО!!! Добре известна комбинация можеше да помогне за попадение на "армейците" в 28-ата минута. Греъм Кери сътвори каскада от финтове срещу Пламен Крумов, а миг по-късно центрира към Жорди Кайседо. Еквадорецът обаче скочи малко по-рано от необходимото и нямаше възможността да отиграе кълбото с глава.

27′

Първи жълт картон в мача. Получава го Греъм Кери.

24′

БУСАТО!! Отборът на Арда изработи своя голям голов шанс в 24-ата минута. Опорният халф Емил Мартинов демонстрира отлична техника и отправи тежък шут извън наказателното поле. Густаво Бусато обаче внимаваше и сътвори отлично спасяване с дясната си ръка.

21′

Близо до Димитър Бербатов е и големият му критик - Венци Стефанов. Босът на Славия е с тематична "червена" фланелка и в компанията на Емил Костадинов. Ще донесе ли късмет на ЦСКА?

Снимка 531469

20′
Димитър Бербатов също пристигна на финала

Пристигна на стадиона

Снимка 531468

19′

Арда извади късмет в 19-ата минута, когато Феде Варела завъртя топката от фаул, а Караджов и Петков си попречиха в своя стремеж да я изчистят далеч от наказателното поле. За тяхна радост, около тях нямаше играч на ЦСКА, който да превърне грешката им във фатална.

13′

В 13-ата минута Спас Делев си навлече гнева на "армейските" фенове, след като влезе в кратка разправия с тях заради това, че беше уцелен със стотинка. Това се случи преди негово изпълнение на фаул, който не доведе до нищо опасно пред Бусато.

12′
9′

Макар и засада, от Арда също демонстрираха, че могат да причинят неудобство на фаворизирания си опонент. Иван Тилев центрира от фаул, а Томислав Йорданов намери необходимия коридор, за да засече топката от въздуха. В крайна сметка тя намери външната част на "армейската" мрежа. Но дори и да имаше гол, той нямаше как да бъде зачетен.

8′

Леко стъписани от головия шанс за ЦСКА, футболистите на Арда сякаш "преболедуваха" тромавите си първи минути и към този момент се опитват да държат топката в по-голям период от времето.

Снимка 531476

3′

ВАРЕЛА! Хилядите фенове на ЦСКА изпитаха огромно разочарование, след като любимците им пропиляха първо голово положение, още в третата минута. Изненадата в титулярния състав на "червените" - Джером Синклер, беше на непривичния за него десен фланг. Футболистът на Уотфорд проби умело, след което пусна за намиращия се на далечната греда Феде Варела. Изстрелът на аржентинеца обаче бе париран подобаващо от Иван Караджов.

2′
Арда - ЦСКА (Развой на срещата по минути)

Арда - ЦСКА 0:1, Купата е за "червените"!

Бисмарк реши финала

2′

Срещата на националния стадион стартира под съпровода на уникална фенска хореография, като и двете агитки се бяха постарали да надъхат максимално любимците си. Въпреки прилива на адреналин, нито Арда, нито ЦСКА, рискуваха с мощни офанзивни действия, а по-скоро дебнеха за грешка на съперника.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

77. Мaртин Костадинов 27. Мартин Смоленски

Тазгодишният финал за Купата на България противопоставя Арда и ЦСКА. Двата отбора от седмици насам се подготвят за сблъсъка, който на практика ще осмисли целия им сезон. Мачът е на "Васил Левски" от 19:30 часа.

Ако Арда спечели, това ще е исторически първи трофей в клубната история. ЦСКА пък няма отличие от 2016 година насам, когато триумфира в тази надпревара. През миналия сезон "червените" загубиха финала срещу Локомотив (Пловдив) и сега са пределно амбицирани да зарадват многобройните си фенове

Нов провал би означавал пети сезон без прибавено отличие към богатата клубна витрина.

Хасан Азис монтира видео стена в центъра на Кърджали

Ще бъде изградена пред Общината

Вчера беше решено на стадиона да бъдат допуснати около 22 000 зрители или 50% от капацитета на съоръжението. Това стана ясно след среща в здравното министерство, на която присъстваха изпълнителният директор на ЦСКА Пламен Марков и тарторът на "червената" агитка Иван Велчев-Кюстендилеца.

Арда стигна до последния мач, след като елиминира последователно Спартак (Варна), Етър, ФК ЦСКА 1948 и Славия.

ЦСКА се справи на 1/16-финалите с Ботев (Ихтиман) - 5:0, след това отстрани Черно море с 3:1 и Ботев (Враца) с 4:0, а голямото изпитание беше на полуфиналите, където "червените" срещнаха Лудогорец. На "Армията" двата тима завършиха 1:1, но в Разград ЦСКА категорично надигра съперника си и след успех с 2:1 си осигури място на финала.

Жорди Кайседо: ЦСКА има страхотен отбор, може да покорим Купата

"Повиквателна за националния отбор ще е сбъдната мечта"

До момента двата съперника на финала изиграха три мача помежду си през сезона. Първите два не излъчиха победител. В Кърджали домакините поведоха с гол на Светослав Ковачев (74'), но Жером Синклер (84') вкара за крайното 1:1. На "Българска армия" ЦСКА излезе напред с попадение на Жорди Кайседо, но бившият футболист на "червените" Тонислав Йорданов изравни от дузпа в последните секунди. В плейофната фаза 31-кратният шампион се наложи трудно с 1:0 у дома след късен гол на Юрген Матей.

На вратата на символичния домакин Арда ще застане юношата на ЦСКА Иван Караджов. Тримата в защита ще са Милен Стоев, Алекс Петков и Пламен Крумов. Деян Лозев, Лъчезар Котев, Емил Мартинов и Александър Георгиев ще играят в средата на терена, а в предни позиции ще действат Иван Коконов, Тонислав Йорданов и възстановения от контузия Спас Делев.

Любослав Пенев: Това е ЦСКА - излиза само за победа! При загуба - поуки, драма няма!

Вижте какво още каза треньорът

Под рамката за ЦСКА ще се завърне Густаво Бусато. Карето защитници пред него ще е в състав Брадли Мазику, Иван Турицов и двамата нидерландци в средата Юрген Матей - Мено Кох.

Пред тях като опорен халф ще действа един от марковите състезатели за ЦСКА през сезона - Амос Юга.

Конците при изграждането на атаките ще дърпат Тиаго и Феде Варела. По левия фланг се очаква Любо Пенев да заложи на Греъм Кери, който е прероден под негово ръководство и се е доказал във важните мачове. Изненадата в състава на Ел Голеадор ще бъде присъствието на Тибо Вион.

Французинът ще даде нужната острота и увереност пред гола. Атаката ще води трансферното попадение Бисмарк Чарлс, а като резерва ще се появи Жорди Кайседо.