Арда се класира на полуфиналите на Купата на България. Кърджалии победиха ФК ЦСКА 1948 с 1:0 на Националния стадион.

Така тимът на Николай Киров става вторият отбор, който си осигури място сред четирите най-добри в турнира. Снощи след драма, Лудогорец отстрани Локомотив (Пловдив). По-късно днес Славия посреща Левски. Утре пък ЦСКА излиза срещу Ботев (Враца).

В днешната среща, единственото попадение стана дело на Спас Делев, който се разписа в 55-ата минута.

ФК ЦСКА 1948 - Арда, Делев матира домакините с гол с глава

Кой ще е на полуфинал?

Срещата започна с доста борба от страна на двата отбора. В 7-ата минута, Васил Шопов центрира, Бастунов вкара топката в мрежата с глава, но е имало засада и попадението логично не бе зачетено.

Снимка 523272

Домакините създадоха няколко опасни положения, а от своя страна кърджалии владееха инициативата.

Ивайло Чочев опита да вкара след като засече с глава центрирана топка и стреля много добре, Караджов спаси, но в крайна сметка бе имало и засада на Шопов при положението.

През втората част гостите удариха. В 55-ата минута, Спас Делев засече с глава успоредно центриране на Тонислав Йорданов и вкара топката в мрежата на Наумов за 0:1.

Малко по-късно Крумов бе ритнат доста лошо в главата от Митков, но в крайна сметка опитният играч стана и продължи двубоя.

Снимка 523273

Седем минути преди края на редовното време, Иванов свали висока топка и я подаде към Юсеин, който стреля много опасно, но вратарят Иван Караджов спаси.