Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 456

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

35′

МАРСИЛИО! Локо беше най-близо до откриващия гол в 35-ата минута. Намиращият се в засада Переа пусна колегата си Марсилио да завърши своя рейд с удар. Бразилецът направи всичко като по учебник, но бе респектиран от чудесната изява на Димитър Тодоров.

32′

Публиката на "Лазур" ентусиазирано отбеляза едно добро включване на Маламов в 32-ата минута, когато опитният халф завърши пробива си с центриране. Точността липсваше сякаш и Живко Петков не успя да направи нищо по-значимо с коженото кълбо.

26′

Опит за пас зад гърба на отбраната за Йоан Н'Зи, в който имаше доста футболна логика. Вратарят на Черноморец обаче внимаваше и пресече в сюблимния миг.

17′

ПЕРЕА! Новото попълнение на Локомотив (Пд) - Хуан Переа, можеше да открие резултата в 17-ата минута. Включване на Медвед завърши с отлично подаване за нападателя, който се оказа непокрит на метър от стража Тодоров. Вратарят на Черноморец веднага се хвърли в краката му и само бързата негова реакция отърва "акулите" от най-неприятния финал.

14′

"Железничарите" организираха първа по-интересна атака в 14-ата минута, когато Медвед се пребори за центрирана топка към втората греда, но изстрелът му не създаде никаква работа за стража Димитър Тодоров.

3′

Срещата на позабравения стадион "Лазур" стартира без някакви гениални футболни отигравания. Черноморец владееше спокойно топката, но за отчетлив домакински натиск не можеше да става и дума. Локо (Пд) сякаш очакваше да види какво могат да им предложат "акулите" и чак тогава да доказва защо е смятан за фаворит в този 1/16-финален двубой за Купата на България.

1′

16 Георги Жеков

Черноморец (Бургас) и Локомотив (Пловдив) откриват програмата на 1/16-финалите за Купа на България. Двубоят край морето е днес от 13:30 часа.

Гостите от Пловдив ще излязат срещу третодивизионния тим без капитана Димитър Илиев и Мартин Паскалев, които са наказани. Аут за двубоя са още Калоян Костов и Мартин Петков заради проблеми в адукторите.

Черноморец скочи на рефер от елита: Възмутени сме от поведението на Кристиян Колев!

Ето подробности

От групата отпадна и Жулиан Лами, който е с вирусно заболяване. В разширения състав се завръща Николас Пенев, Мерт Салим и Веселин Празов от дубъла на Локомотив Пд попаднаха сред 19-те за този мач.

Черноморец е лидер в Югоизточната Трета лита, а в предишния кръг от турнира елиминира Етър. Наставникът на "акулите" Ангел Стойков очаква истинска футболна атмосфера на стадион "Лазур". В Бургас са сигурни, че ще успеят да затруднят елитния тим, а с малко късмет и да го елиминират.