Локомотив (Пловдив) е първият осминафиналист в турнира за Купата на България през сезон 2024/25. "Смърфовете" спечелиха с много трудности гостуването си на Черноморец (Бургас) от турнира за Купата на България. Двубоят от 1/16-финалите на надпреварата завърши 1:1 и в редовното време, и в продълженията, за да бъде решен след изпълнението на дузпите.

Снимка 688715

Хуан Переа бе дал аванс на "железничарите" малко след началото на второто полувреме, но Черноморец не се предаде и изравни в 77-ата чрез Живко Петков. При дузпите и двата тима направиха пропуски, ала тези на домакините се оказаха повече и все решаващи. Опитните Чаворски и Маламов не издържаха на напрежението и така Локо се измъкна с много късмет към осминафиналите на турнира.

Черноморец (Бургас) - Локомотив (Пд) 3:5, след дузпи (Развой на срещата по минути)

Драматичен сблъсък на "Лазур"

Трябва да отдадем нужното на Черноморец, който макар и част от Югоизточната Трета лига, този следобед бе напълно равностоен на елитния си опонент и нямаше да бъде незаслужено, ако хората на Ангел Стойков дори бяха поднесли сензацията на "Лазур".

Снимка 688713

Срещата на позабравения стадион "Лазур" стартира без някакви гениални футболни отигравания. Черноморец владееше спокойно топката, но за отчетлив домакински натиск не можеше да става и дума. Локо (Пд) сякаш очакваше да види какво могат да им предложат "акулите" и чак тогава да доказва защо е смятан за фаворит в този 1/16-финален двубой за Купата на България.

"Железничарите" организираха първа по-интересна атака в 14-ата минута, когато Медвед се пребори за центрирана топка към втората греда, но изстрелът му не създаде никаква работа за стража Димитър Тодоров.

Новото попълнение на Локомотив (Пд) - Хуан Переа, можеше да открие резултата в 17-ата минута. Включване на Медвед завърши с отлично подаване за нападателя, който се оказа непокрит на метър от стража Тодоров. Вратарят на Черноморец веднага се хвърли в краката му и само бързата негова реакция отърва "акулите" от най-неприятния финал.

Снимка 688714

Опит за пас зад гърба на отбраната за Йоан Н'Зи, в който имаше доста футболна логика. Вратарят на Черноморец обаче внимаваше и пресече в сюблимния миг.

Публиката на "Лазур" ентусиазирано отбеляза едно добро включване на Маламов в 32-ата минута, когато опитният халф завърши пробива си с центриране. Точността липсваше сякаш и Живко Петков не успя да направи нищо по-значимо с коженото кълбо.

Снимка 688711

Локо беше най-близо до откриващия гол в 35-ата минута. Намиращият се в засада Переа пусна колегата си Марсилио да завърши своя рейд с удар. Бразилецът направи всичко като по учебник, но бе респектиран от чудесната изява на Димитър Тодоров.

Второто полувреме стартира с шоу от феновете на Черноморец, които с димки и бомбички опитаха да внесат колорит в мача, а и нужната доза допълнителна увереност за своите любимци.

Най-логичното в този двубой се случи, след като в 51-ата минута "смърфовете" поведоха в резултата. Ивайло Иванов отправи страхотен пас по въздух за Хуан Переа. Колумбийският нападател се измъкна от засадата и изчака кълбото да тупне на тревата, за да отправи безпощаден шут под плонжа на Тодоров.

В Бургас стана горещо, а епицентърът на големия екшън се оказа наказателното поле на Локомотив. В 65-ата Станислав Маламов създаде първата чиста голова възможност за Черноморец, след като финтира с десния, а после шутира опасно с левия крак, ала право в обсега на Томов. При последвалия корнер, центрирана топка намери ръката на Хорхе Сегура, ала реферът Петър Кузев не пожела да отсъди дузпа, с което вбеси до краен предел "акулите".

"Акулите" имаха своя силен период и се възползваха максимално от него с изравнителен гол в 77-ата минута. Резервата Тодор Чаровски раздвижи сериозно играта на Черноморец и се стигна до това да даде решителна асистенция за попадението на Живко Петков. Юношата на Левски центрира остро от фаул, а опитният таран само отклони с глава в мрежата на Томов.

Финалните акорди на редовното време определено бяха за футболистите на Черноморец, които направиха няколко много опасни атаки, които аха и да създадат някоя сериозна сензация.

Снимка 688709

Една от малкото интересни ситуации през продълженията дойде в 108-ата минута. Тогава при центриране от корнер Хорхе Сегура от Локо скочи най-високо и стреля с глава, ала Тодоров беше сигурен и улови.

Ветеранът Димо Бакалов съжаляваше горчиво в 113-ата, когато исполинът Сегура увисна и позволи на 35-годишния нападател да стреля с глава. Липсваше му точност обаче и Локо оцеля в една доста опасна ситуация.

Така се стигна до изпълнението на дузпи. При тях и двата тима направиха пропуски, ала тези на домакините се оказаха повече и все решаващи. Опитните Чаворски и Маламов не издържаха на напрежението и така Локо се измъкна с много късмет към осминафиналите на турнира.

Снимка 688708

След ангажимента си за Купата, на Локо (Пд) предстои дерби в efbet Лига срещу ЦСКА. Черноморец се връща към реалността в Трета лига, където опонент на "акулите" ще е третият тим на Ботев (Пд).