Турнир: Контроли 2024 Стадион: Спиелорт, Фулпмес Зрители:

ЦСКА победи Вакер Инсбрук с 1:0 в контрола

ЦСКА започна с победа контролите си на австрийска земя

"Армейците" надвиха Вакер Инсбрук с 1:0

85′

КЕРИ И ВАРЕЛА! ЦСКА демонстрира по-добрата си физическа форма спрямо опонента и точно "армейците" бяха свежият тим в края на проверката. Тя можеше да дари столичани и с второ попадение на тяхната сметка. В рамките на минута обаче ударите на Феде Варела и Греъм Кери не намериха заветната цел.

82′

Балтиите спрямо Ахмед Ахмедов вече му дойдоха в повече и бива заменен от Иван Турицов.

79′

БОЖЕВ! ЦСКА демонстрира, че притежава млад талант на вратарския пост. В 79-ата минута Алекс Божев не се поддаде на емоциите и осъществи прекрасно спасяване, когато непокритият Реми Текир се опита да го преодолее с техничен шут от дъгата на наказателното поле.

75′

Ахмед Ахмедов трябваше да бъде изнесен от  терена, с помощта на двама души, в 75-ата минута. Тогава завърналият се от Нефтчи таран беше брутално пометен от футболист на Вакер Инсбрук, като случката постави под сериозна въпросителна участието му в спаринга.

70′

Въпреки големият брой млади футболисти, отборът на ЦСКА удържаше съперника от Вакер и не му даваше никакъв шанс да затрудни Божев. В 70-ата минута Асен Дончев демонстрира отличните си качества, неутрализирайки умело Карим Конте.

57′

Нзила, Ахмедов и Феде Варела са поредните, които се появяват в игра за ЦСКА.

56′

Феликс Кьохъл от състава на домакините получава жълт картон.

55′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! МАТЕЙ! 0:1! Българската агитка във Фулмпес аплодира бурно футболистите на ЦСКА в 55-ата минута, когато селекцията на Любослав Пенев отбеляза попадение. "Червените" изпълниха корнер чрез Тиаго, а перфектното му центриране намери нидерландеца Юрген Матей. Бранителят с №2 пък нямаше никакви проблеми да реализира красиво с глава за 0:1.

51′

Малко след появата си в игра, младият нападател Радослав Живков можеше да остави своя отпечатък върху двубоя. Силният му удар с десния крак предизвика само спасяването на резервния вратар на Вакер Инсбрук.

46′

Митко Митков, Греъм Кери, Асен Дончев и Радослав Живков са футболистите, които се появиха в игра за ЦСКА на почивката. Любопитното е, че Митков ще играе като ляв краен бранител.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ШАНС ЗА ЦСКА!! ЙОАН БАИ! Отговорът на "червените" беше красноречив и още в ответната атака резултатът в тази контрола можеше да бъде открит. Новото френско попълнение Йоан Баи се измъкна зад гърба на отбраната и остана сам срещу Екмайер. Техничарят с №7 обаче стреля покрай дясната странична греда.

37′

ШАНС ЗА ВАКЕР ИНСБРУК!! Лукас Фридрикас продължаваше да тормози отбраната на ЦСКА, като в 37-ата навлезе от крилото към полето на "армейците". Евтимов остана на поста си и спаси акробатично, а без малко притичалият Пламен Гълъбов да си отбележи автогол, след като кълбото се отби в тялото му и мина над горната греда.

33′

Иван Турицов проспа центриране към Ронивалдо 33-ата минута, а от него бразилецът се възползва веднага и отправи удар с глава. Димитър Евтимов беше отлично позициониран и се намеси със спокойствие.

31′

Тиаго завъртя умело топката от корнер в 31-ата минута. Това принуди австрийския вратар да напусне зоната си на комфорт и да боксира, малко преди Пламен Гълъбов или Юрген Матей да отиграят с глава.

29′

Роберт Мартич получава официално предупреждение.

27′

Бисмарк създаде сериозно напрежение в полето на домакините с идването на 27-ата минута. Лукас Фридрикас се хвърли в краката му, но топката отиде при Жеферсон, който ако бе проявил малко по-голяма скорост, може би щеше да разстреля от няколко метра Екмайер. Малко след това изстрел от средна дистанция отправи и новото попълнение Хамза Чатакович.

26′

Димитър Евтимов нямаше нужда да се намесва в 26-ата, когато Окан Айдън изпълня пряк свободен удар, ала насочването му мина над стената и над горната греда.

24′

Юрген Матей направи нарушение в близост до наказателното поле, заради което получава жълт картон.

18′

Постепенно Вакер превъзмогна първоначалното притеснение и австрийците започнаха да редуват опасни положения пред Евтимов. Най-значимото от тях се случи в 18-ата минута, когато след подаване от лявото крило топката стигна до Фридрикас. Въпросният обаче изненада неприятно и себе си, проваляйки се в спирането на кълбото.

12′

Лоша новина сполетя щаба на ЦСКА в 12-ата минута, когато Мено Кох получи удар от съперник и след кратък престой долу на тревата, бившият футболист на ПСВ (Айндховен) даде сигнал, че трудно ще продължи мача. Така Пенев и помощниците му взеха решение в игра да се появи Пламен Гълъбов.

10′

Отборът на ЦСКА можеше да се похвали с предимство на трибуните, където достойно количество "червени" фенове бе заплатило по 10 евро, за да наблюдава проверката на своите любимци.

2′

Селекцията на Любослав Пенев стартира оптимистично проверката с пробив по десния фланг на Георги Йомов. Опитът му за остро подаване към Бисмарк без малко не се превърна в голова асистенция, но африканецът в крайна сметка бе изпреварен от бранител на съперника. Подобна атака се разигра малко по-късно, която обаче отново не завърши с попадение за "армейците".

1′