Юношите на ЦСКА до 16 години взеха минимална преднина от 1:0 над ОФК Спартак (Плевен) в първи полуфинал за Купата на БФС в тази възраст. В другата среща преди финала Септември (София) и Левски приключиха 1:1 на стадиона на 57-о училище. Реваншите ще се играят другата сряда, 11-и май.

На терена на ВТУ Тодор Каблешков "червените" стигнаха до успеха благодарение на попадението на Христослав Ячев в 13-ата минута. През по-голямата част срещата младите армейци имаха съвсем леко предимство в играта, но още голове така и не паднаха. 30 минути преди края на срещата Стоил Малинов отстрани с червен картон Мартин Трифонов, който падна в наказателното поле и съдията прецени, че е симулирал.

Въпреки численото неравенство, Спартак (Плевен) не пусна нов гол, но и нямаха кой знае какви възможности да изравнят.

Юрген Матей: Голямо име е Пардю, работя здраво всеки ден, но контузията ми не е лека