ЦСКА U15 разгроми като гост Левски с класическото 3:0. На "Герена" "армейците" бяха пълни господари на терена и при малко повече хладнокръвие можеха да постигнат още по-изразителен успех.

Резултатът в дербито откри крилото Васил Каймаканов в 29-та минута, който с премерен удар от дъгата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл. До края на полувремето нападателят Илия Димитров изпусна две чисти положения сам срещу вратаря.

В самото начало на втората част стражът на "червените" Богомил Александров майсторски спаси отсъдената дузпа в полза на противника. В 50-та минута националът Виторио Шотев покачи за 2:0, завършвайки красива триходова комбинация на младите "армейци". След още 10 минути игра активният Илия Димитров оформи крайното 3:0 с техничен удар от въздуха след разбъркване в пеналта. С успеха момчетата на треньора Ивайло Станев остават в битката за титлата, за която водят оспорвана надпревара с Лудогорец.

В другата среща, която се игра днес на изкуственото игрище на "Герена", тимът на ЦСКА до 17 години, воден от Румен Трифонов отстъпи с 0:2 на връстниците си от Левски.