Дербито в Елитната U17 между ЦСКА и Лудогорец предложи много малко футболни емоции. Вината е до голяма степен на гостите от Разград, които бяха предпочели много дефанзивна тактика, а червен картон още през първата част ги върна напълно в глуха защита.

ЦСКА бе отявлено по-активният отбор още от първите минути, но чисти положения липсваха. В 26-ата минута Алесандро Николов стреля опасно, а вратарят Хабил не успя да улови топката. Последва разбъркване, при което Наско Цеков завърши, но Хабил спаси.

В 35-ата минута отново Николов нанесе точен удар по земя, но вратарят се намеси. Междувременно Николай Николов от Лудогорец си изкара два жълти картона - първия за удар с лакът, а втория за спиране на опасна атака.

В 40-ата минута най-добрият на терена Николов отново се изяви, като топовен негов удар разтресе горната греда, а останаха съмнения, че топката е преминала голлинията.

Втората част продължи с натиск на домакините, които очевидно бяха по-свежият и по-мотивиран отбор. Логичното се случи и те поведоха благодарение на топовен шут на Николов от границата на наказателното поле, право в горния ляв ъгъл. Същият имаше шанс да удвои в 60-ата минута, но отлично изпълнен пряк свободен удар намери мрежата от външната страна.

В 73-ата минута Цеков също беше близо до гола, но Хабил се намеси решително. В последните десетина минути зрителите станаха свидетели на изключително неприятна гледка за юношески мач - защитниците на ЦСКА в продължение на 2-3 минути разиграваха топката, а гостите не правеха никакви опити да я отнемат.

Едва в 87-ата минута Лудогорец стигна до възможност за гол - резервата Йоан-Анис Киров изпълни красиво пряк свободен удар, но със сетни сили Алекс Божев изби влитащата в горния ляв ъгъл топка.

Пардю: Стойчо Младенов винаги участваше в трансферния процес

"Когато има неразбирателство между мениджър и собственик, това води до един изход"