Отборът на ЦСКА-София инкасира най-тежкото си поражение от началото на своята зимна подготовка. Селекцията на Стамен Белчев бе отнесена с 0:4 от корейския Сувон Блууингс. Експерименталната формация на "червените" се провали тотално срещу азиатския гранд, а резултатът дори можеше да бъде още по-неприятен за столичани.

Разликата в тази контрола сътвориха бразилците Джонатан и Сантош, които се разписаха по веднъж. Същото стори и нападателят Ки Хун, възползвал се от груба грешка на Пламен Гълъбов. Крайното 0:4 пък оформи Ву, пет минути преди края.

ЦСКА-София - Сувон 0:4 (Развой на срещата по минути)

Тежко поражение за "армейците"

Официален дебют с екипа на ЦСКА-София направи новият нападател Кевин Кубемба, който обаче не впечатли абсолютно с нищо.

Началото на двубоя се забави с 40 минути, след като съдийската бригада, която трябваше да ръководи срещата, катастрофира на път за стадиона . Всичко това наложи екстремно търсене на нови рефери, които в крайна сметка дадоха старт на проверката точно в 17:40 часа българско време.

Какъв голмайстор резна ЦСКА-София!

Има 63 мача и 31 попадения

Забавянето сякаш се отрази по-зле на "армейците", които стартираха отпуснати и логично бяха наказани с попадение в 8-ата минута. Йеом Ки Хун проби по крилото, след което центрира акуратно към далечната греда. Антон Недялков забрави за връхлитащия от втора позиция Джонатан, за който беше детска игра да преодолее не достатъчно ориентирания в тази ситуация Конов.

Българският тим опита да се върне бързо в мача, като тон за това опита да даде спрягания за продажба Арсенио Нунеш. Португалецът сам си създаде положението, след като елиминира два футболисти на Сувон. Последва негов удар от средна дистанция, който за негова жалост беше отразен с вещина от Хонг.

Проблемите за родния гранд можеха да станат още по-големи, ако в 17-ата минута опорният халф на Сувон - Лий Юнг Соо бе малко по-точен и ударът му не беше преминал на сантиметри от страничната греда на немощния Александър Конов.

До почивката единствената по-интересна случка бе ранната смяна на Арсенио Нунеш, който не бе никак доволен от факта, че отстъпва мястото си на Александър Георгиев.

Подновяването на играта не донесе радост на столичани, които в 52-ата минута вече изоставаха с два гола. Отбраната на ЦСКА-София не се справи добре при изчистването на топката след корнер. Тя попадна в краката на Джонатан, който веднага отправи изстрел. И тук се прояви реферът на контролата, който незнайно къде видя, че футболист на ЦСКА-София е играл с ръка в собственото си наказателно поле и без да му мисли много посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Сантош, който в разрез с новите правила на ФИФА се спря преди да нанесе изстрел и по този начин имаше цялото време на света, за да види в кой ъгъл ще се хвърли Конов. Последва гол, а изпълнението на бразилеца вбеси всички в лагера на българския тим.

Ето го поредния нов в ЦСКА-София, определено не впечатлява с физика...
Обновена

Ще кара проби

Експерименталният състав на ЦСКА-София трябваше да преглътне и трети гол в своята мрежа, 11 минути преди края. Влезлият като резерва Пламен Гълъбов наруши основно правило във футболната игра и изчисти топката напред и право в краката на корейски футболист. Ки Хун пък се възползва от изненадващия подарък и със зверски шут сътвори класиката.

ЦСКА-София се размина и с Турам, чака Кевин Меркадо

Селекцията продължава...

Съвсем свалили гарда, "червените" звезди тотално спряха да играят и заслужено получиха четвърти "шамар". Ки Мун Ву се оказа абсолютно непокрит в полето на ЦСКА-София и без никаква жал отправи топката в мрежата на Конов.