Съперникът е дебютант на международната сцена

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! "Червените" правят пълен обрат. Гамбиецът получи топката от Тиаго в наказателното поле, измъкна се от защитник и нанесе удар, който Касар се опита да блокира, но прати топката в собствената си врата.

Удар на Тиаго от далечна дистанция минава покрай вратата.

78′

Мифсуд заменя Уелингтон.

74′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! Ахмедов бележи! Санкаре се включи в атака и центрира в наказателното поле, където Ахмедов от воле засече топката във вратата.

73′

Жълт картон за Мазику.

Снимка 493870

72′

Ахмедов заменя Юга.

71′

Удар с глава на Енрике минава над вратата.

69′

ГООООЛ ЗА СИРЕНС!!!! Гостите организираха отлична атака. Топката стигна до Максуел, който стреля извън наказателното поле. Топката срещна тялото на Юга и влезе във вратата.

65′

Санкаре влиза на мястото на Белтраме.

Снимка 493869

62′

Удар с глава на Матей след центриране от корнер минава далеч от целта.

59′

Пропуск на Соу! Гамбиецът надигра Рафаел в наказателното поле и се озова на отлична стрелкова позиция. Ударът му обаче мина над вратата.

57′

Йомов заменя Кери.

Снимка 493868

56′

Удар на Бустос минава над вратата.

48′

Бусато спаси дузпа! Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Матей срещу Максуел. Нидерландецът първо игра с топката, след което фаулира бразилеца. Потърпевшият застана зад топката, но Бусато спаси.

47′

Жълт картон за Матей.

45′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първата част.

45+2′

Юга засече с пета топката след центриране от корнер на първа греда, но Касар не се затрудни.

45+1′

Тиаго опита удар от пряк свободен удар, топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер.

43′

Жълт картон за Счипуна.

40′

Мъките на ЦСКА продължават. В последните минути "червените" не успяват да затруднят вратата на Сиренс.

33′

На Националния стадион "Васил Левски" има концерт на Стефан Вълдобрев, а мачът между ЦСКА и Сиренс се озвучава от песните му.

Снимка 493865

32′

Удар на Енрике минава над вратата.

29′

Уокър заменя Ромеу.

27′

Рафаел Енрике направи отличен самостоятелен пробив и нанесе силен удар, който мина над вратата.

23′

Пропуск на Соу! Гамбиецът се освободи от съперник в наказателното поле и нанесе мощен удар, който Касар изби.

21′

Антов игра с глава след центриране от корнер. Последва акробатичен удар на Белтраме, който премина покрай вратата.

9′

Нов критичен момент пред вратата на ЦСКА! Тиаго не успя да изчисти топката след центриране от корнер. Кълбото отиваше към играч на Сиренс, но Мазику успя да се намеси и да избие кълбото, което срещна гредата и излезе в корнер.

Снимка 493863

5′

Тиаго стреля слабо от пряк свободен удар. Топката се върна при португалеца, който нанесе нов удар, но след рикошет "червените" спечелиха корнер.

2′

Спасяване на Бусато! Максуел проби през центъра на защитата на ЦСКА и нанесе силен удар, който Бусато изби.

1′

30. Йомов 94. Ромариньо

ЦСКА започва участието си в Лига Европа тази вечер с домакинство на малтийския Сиренс. "Червените" изтеглиха най-добър жребий от българските отбори в турнира. Те имат домакинско предимство, а освен това и съперникът им е изключително скромен и без някакви особени амбиции в турнира.

Момчетата на Стамен Белчев започнаха сезона в Първа лига с равенство с новака ФК ЦСКА 1948. След това "червените" взеха две победи над Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца)  с по 2:1. Очакванията са те да не срещнат особени затруднения довечера, макар че през този сезон сблъсъците от предварителните кръгове се решават в един мач, така че всяка грешка може да бъде фатална.

Сиренс за първи път ще играе в Европа и днешния сблъсък с "червените" е историческо събитие за клуба. Всъщност "сирените" достигнаха до евроучастие в първия си сезон в елита, завършвайки на четвърто място в местната Премиър лига, която бе прекратена на 18 май заради пандемията. Отборът не е играл официален мач оттогава, което е още едно предимство за българския тим.

Стамен Белчев не може да използва в днешния мач наказания Иван Турицов и контузения Жеферсон. Очаква се той да заложи на Евтимов на вратата. Пред него в защита ще са  Гълъбов, Антов, Матей и Мазику. Тиаго и Юга ще действат в средата на терена, а Белтраме ще бъде в ролята на плеймейкър. Енрике и Кери ще са на двете крила, а в атака ще се разчита на Соу.

Гостите се очаква да противопоставят Касар под рамката и в защита Ромеу, Борг, Рафаел и Тиагиньо. Греч и Де Оливейра ще бъдат опорни халфове, а Ромариньо и Доморо ще започнат на двете крила. Тункара ще води атаката, а зад гърба му ще го подкрепя ветерана Мифсуд.