Отборът на ЦСКА спечели единствената си контрола от своя мини подготвителен лагер в Банско. "Армейците" надвиха футболния тим на курортното градче с 4:1, като Стойчо Младенов даде шанс за изява на максимален брой "червени" играчи.

ЦСКА - Банско 4:1 (Развой на срещата по минути)

Следващият мач на "армейците" в efbet Лига е в събота (11 септември) срещу Славия

Попаденията за столичния гранд бяха дело на Жорди Кайседо преди паузата, както и на появилите се през втората част Ахмедов, Чатакович и завърналият се след травма Феде Варела. По веднъж гредата удариха Кери и Чатакович, а почетното попадение за Банско вкара Венци Маламов заради неразбирателство между Бусато и Матей.

Следващият официален мач на "червените" в efbet Лига е срещу Славия на 11 септември, събота.

Юрген Матей не е пропуснал и минута за ЦСКА

От началото на сезона

Ето как се разви и самата среща:

В четвъртата минута ЦСКА получи правото да изпълни фаул след нарушение срещу Баи. Кери центрира, но Ели Маркес изби в корнер. В 6-ата минута грешка на играещия треньор Ели Маркес в опит да върне назад подаде на Греъм Кери, който обаче не очакваше и стражът на Банско излезе и улови топката.

Снимка 545505

Източник: cska.bg

"Армейците" поведоха в 11-ата минута. Жорди Кайседо получи подаване от Вилдсхут и от втория път съумя да преодолее Иван Димитров за 1:0. Следващите минути продължиха да минават под диктовката на ЦСКА. Йоан Баи беше доста активен, но на два пъти не съумя да преодолее вратаря на "козлите".

Стойчо Младенов иска свой познайник в ЦСКА

"Армейците" са отправили конкретно предложение към полузащитник, който има предимно офанзивни функции

В 34-ата минута Жеферсон подаде отляво към Кайседо, който комбинира с Кери, но стражът на Банско плонжира след изстрела на ирландеца.

Малко след това, Греъм Кери изпълни много добре пряк свободен удар, който за жалост на ирландеца порази сглобката на банскалийската врата.

Секунди преди сигнала за край на полувремето, отборът на Банско изненадващо изравни резултата. Венцислав Маламов наказа груба грешка на Матей и Бусато, като технично прехвърли бразилеца от границата на наказателното поле за 1:1.

Почти свършиха билетите за мача на ЦСКА с Рома на "Олимпико"

Само няколко дни след старта на продажба на талоните

Втората част стартира отлично за "армейците", които бързо си върнаха своята преднина. В 52-ата минута завръщащият се след травма Феде Варела пусна извеждащ пас за Ахмед Ахмедов, реализирал с лекота в мрежата на Банско.

Снимка 545506

Не бяха изминали и 180 секунди, а "червената" преднина вече бе от две попадения. Ахмед Ахмедов беше в епицентъра на събитията, след като открадна топка по фланга, а след това я запрати към Чатакович. Новото попълнение не изгуби излишно време и отбеляза с плътен удар.

В 66-ата минута Феде Варела беляза завръщането си в игра и с красиво попадение. То стана факт след отлично двойно подаване на аржентинеца с младия Виктор Атанасов.

Майкъла: Много добър ход на Стойчо Младенов е, че даде капитанската лента на Матей

Той е най-добрият защитник на ЦСКА в момента, споделя Георги Илиев

Малко преди последния съдийски сигнал, Хамза Чатакович можеше да реализира своя втори гол в контролата, но изстрелът на босненеца с глава срещна гредата.