ЦСКА победи по категоричен начин с 3:1 състава на Вакер (Инсбрук) на старта на подготовката си в Австрия. В първата си среща от тристранния блиц турнир "Щубай Къп", "армейците" стигнаха до заслужен успех.

Попаденията за тима на Стамен Белчев реализираха Кевин Кубемба (36'), Фернандо Каранга (39') и Кристиян Малинов (45'). Попадението на българския полузащитник бе изключително красиво и обра овациите на зрителите по трибуните.

Новото попълнение на ЦСКА е сред титулярите за контролата с Вакер

Енрике Рафаел започва от първата минута

Първата добра възможност в срещата, която бе с продължителност едно полувреме, се откри пред футболистите на Маурицио Якобачи в 8-ата минута. След прострелно центриране отдясно Александър Дюлгеров изчисти в ъглов удар, но се размина на сантиметри от това да намери собствената си врата.

В 12-ата минута Стойчо Атанасов загуби една топка по дясното крило и тя моментално бе пратена в предни позиции, където Патрик Елер опита късмета си от далечна дистанция. След удара му обаче топката попадна право в ръцете на Георги Китанов.

Първата добра възможност за "червените" пък се откри в 20-ата минута пред новото попълнение Енрике. Бразилецът бе изведен зад защитата на Вакер, но опитът му да прехвърли вратаря Кнет не бе успешен. Четвърт час по-късно Фернандо Каранга бе намерен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен. В следващата атака обаче партньорът му в атака - Кевин Кубемба, бе изведен по перфектен начин зад защитата на домакините и с техничен удар не остави шанс на вратаря Кнет.

Енрике Рафаел: Благодаря на Бог, че ми даде шанс да облека фланелката на ЦСКА

Енрике Рафаел: Ще дам всичко от себе си за ЦСКА

"След още няколко тренировки ще вдигна нивото"

Секунди след подновяването на играта защитата на "червените" подцени едно статично положение отдясно и след последвалото центриране оставеният непокрит на задна греда Елер се разписа с глава. Радостта на Вакер трая твърде кратко, защото веднага след това вратарят Кнет допусна ужасна грешка и буквално подари топката на Каранга, за когото не бе проблем да се разпише на празна врата.

В последната минута пък Кристиян Малинов реализира изключително красиво попадение с удар извън пределите на наказателното поле.