ЦСКА спечели 3 пъти Купата на България през XXI век. В сряда "армейците" се изправят на финал срещу Локомотив (Пловдив) и ще имат възможността да вдигнат трофея отново. За последно го сториха през 2016-а, от "В" група. Беше победен Монтана - 1:0 с гол на Станислав Маламов в 12-ата минута.

Преди това ЦСКА триумфира през 2011-а година. Съперникът отново беше победен с 1:0. Тогава във вратата на Славия се разписа Спас Делев в 39-ата минута. Любопитното е, че треньор и на "белите", и на Монтана, на финал срещу ЦСКА беше Емил Велев. Именно Кокала донесе последната за момента титла на Левски - през 2009-а година.

ЦСКА спечели Купата през настоящия век за първи път през 2006-а година. Тогава пред "армейците" отстъпи Черно море - 1:3. Два гола вкара Емил Гъргоров - в 12-ата и 28-ата минути, а третият бе дело на Гийом - 34-ата минута. Почетното попадение за варненци реализира бившият нападател на ЦСКА Масена Моке в 93-ата минута.

Голмайсторите на ЦСКА за Купата: Али Соу и... Тони Уот