ЦСКА беше на косъм да направи нова грешна стъпка на "Армията", след като наскоро направи такава срещу Черно море, но все пак победи Етър с 2:1 в мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Наглед протоколният мач се оказа един от най-тежките за "червените" от началото на сезона, поне така изглеждаше на терена, и само късметът донесе важните 3 точки на отбора на Стамен Белчев.

Гостите пътуваха тази сутрин за София и се очакваше да не бъдат чак толкова свежи, но набързо показаха, че са в отлична кондиция и с първите секунди на срещата се настаниха в половината на един от претендентите за титлата.

ЦСКА - Етър 2:1, късен гол за "червените"!

"Червените" приемат Етър в мач от 24-ия кръг на Първа лига

Стигна се до два корнера пред вратата на Черниаускас, които дадоха да се разбере, че ако искат да вземат този мач, "червените" ще трябва да се понапънат повече, отколкото им се иска и отколкото са очаквали.

"Болярите" първи вкараха топката в мрежата. Зимното попълнение Бартович овладя пред наказателното поле и с фронтален удар прати кълбоото зад голлинията, но Стефан Апостолов отмени попадението заради игра с ръка на хърватина, каквато по-скоро имаше.

ЦСКА стигна до попадение малко след това положение!

Фернандо Каранга получи топката пред вратарското поле и от удобна позиция вкара за 1:0 за ЦСКА!

Попадението не стресна по никакъв начин "болярите", които минути след това пропуснаха 100 % положение! При центриране от фаул топката попадна в Яни Пехливанов, който от воле на метри от вратата намери тялото на Черниаускас!

Снимка 344394

Гостите продължиха да са по-дейният отбор и закономерно стигнаха до гол!

Малко преди края на полувремето Аласана Мане получи топката далеч пред дъгата на наказателното поле, а юношата на Барселона с топовен удар от дистанция прати топката в мрежата, която рикошира в горната греда - 1:1!

Секунди преди Мане да стигне до головия удар обаче Георги Сърмов игра с ръка, но съдията Стефан Апостолов не маркира нарушението.

През втората част ЦСКА, поне привидно, настъпи леко газта и се настани в половината на великотърновци, но удари на Десподов и Каранга не намериха целта.

Тиаго Родригес също се отчете с много слабо изпълнение от удобна позиция, а и като цяло португалецът се представи доста посредствено.

Снимка 344367

В заключителните минути зрителите на "Армията" и пред телевизора можеха да станат свидетели и на пълен обрат! Центриране от корнер намери Георги Сърмов, който стреля силно от наказателното поле, а с доза късмет топката удари тялото на Черниаускас.

Кулминацията дойде малко преди края на срещата!

Фернандо Каранга центрира по диагонал в наказателното поле към Хеан Бланко, който не успя да играе с топката, но резервата Енрике стигна до нея и с диагонален удар фиксира крайното 2:1 за ЦСКА!