ЦСКА победи с 2:1 в контрола  Чавдар (Бяла Слатина). Проверката бе и официално представяне на "червените". Едва 500 зрители станаха свидетели на двубоя, който се игра на стадион "Левски" в Елин Пелин. Срещата  ще се запомни с доста фрапантни пропуски и 3 точни попадения. Головете за ЦСКА отбелязаха Александър Тонев и Килиън Шеридън. За Чавдар попадението вкара Василев.

Срещата започна с доста неубедителна игра от страна на ЦСКА. "Червените" така и не намираха верния път към вратата на тима от Бяла Слатина.

Едва три минути преди края на полувремето Александър Тонев откри резултата в срещата, след близък удар от наказателното поле.  Точно в тези минути един от основните играчи на ЦСКА Спас Делев получи тежка травма в глезена. Около 5 минути лекарският щаб на тима оказваше помощ на нападателя, който в крайна сметка бе сменен принудително.

След почивката, Милен Радуканов подмени почти целия състав. С влизането в игра на Платини и Шеридън играта на ЦСКА придоби корен обрат. "Червените"  започнаха да атакуват доста по-мощно и резултата не закъсня. В 57-ата минута Килиън Шеридън вкара феноменален гол, след като от 35 метра препарира вратаря на Чавдар.

10 минути по-късно Василев от Бяла Слатина засече центриране на съотборника си Тонев, с което оформи крайният резултат 2:1.