Гол на Жоржиньо след поредното центриране от корнер.

Шопов сменя Добрев.

75′

Пинто стреля с всичка сила в напречната греда!

След това уникална намеса на Кайзер след изстрел и на Томаш!

Каква ситуация...След това и страничният стълб спасява гостите от гол във вратата им.

74′

Жоржиньо пада в наказателното поле.

Дузпа няма.

Повторенията по-скоро подчертават правотата във взетото съдийско решение.

70′

Резултатът в Разград слага точка на спора.

Лудогорец води с 4:1 на Черно море.

Лудогорец - Черно море, на живо

Лудогорец - Черно море 4:1 (Развой на шампионския мач по минути)

"Орлите" с осма поредна титла на България!

68′

Засада на влезлия като резерва Рафаел.

64′

Ничев е заменен от Динев.

60′

Пиргов и Соу сблъскаха лошо главите си.

Потърпевш по-скоро изглежда състезателят на пловдивчани.

Получи удар в лицето и ще му бъде оказана медицинска помощ.

58′

Не изглежда доволен от представянето си в този мач един от лидерите в отбора на "червените".

Снимка 425084

56′

Доре засича топката с глава след центриране от корнер.

Топката се отбива във външната част на мрежата.

Неточен изстрел.

54′

На мястото на Джеси в игра влиза Енрике.

53′

Жеферсон центрира!

Тиаго стреля, но не успява да насочи добре топката.

52′

Показателно ли е решението на Киров да замени лидера в тима си?

Снимка 425078

49′

Марин се изправя първи в ситуацията.

Потърпевшият футболист не претендира за извършен фаул срещу него. Такъв не е отсъден.

48′

Доре сменя Неделев.

46′

Жоржиньо заменя Евандро.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на вниманието на феновете в столицата по няколко добри положения за откриване на резултата и за двете единайсеторки.

За съжаление на привържениците на "червените" и на "канарчетата", до отбелязване на попадения така и не се стигна.

Изненадващо гостите бяха тези, котио първи се добраха до нещо по-опасно в половината на съперника. Още в четвъртата минута младият Добрев премина като на шега през цели четирима бранители на опонента, след което стреля мощно по диагонала. Наложи се Черниаускас да се намесва решително, с което статуквото се запази непокътнато.

Малко след това и Тодор Неделев реши да опита късмета си с шут от далечна дистанция. Отново стражът на "армейците" бе на висота и отрази удара в корнер.

Първата по-сериозна ситуация за софиянци бе пропиляна от Тиаго Родригес. Футболистът на ЦСКА, който в последните два мача спаси честта и шансовете на тима си за спечелване на титлата живи, този път не успя да се възползва от центриране в полето на Кайзер и пропусна от много близка дистанция.

След това и Жеферсон можеше да вкара с глава, след неубедителна намеса на Кайзер, но до подобно стечение на обстоятелствата не се стигна.

Преди паузата играта загрубя, вследствие от което бяха показани и няколко официални предупреждения.

Бикел пък получи удар в лицето от състезател на гостите, но реферът по всяка вероятност сметна ситуацията и случилото се за неволно и не санкционира провинилия се футболист.

Така или иначе преди почивката до отбелязване на откриващ гол не се стигна.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон и за Пиргов.

41′

Първи жълт картон в мача.

Той е за Стойчо Атанасов.

36′

Бикел получава удар в лицето от Марин.

Реферът разглежда ситуацията като неволна.

Не е сигурно дали беше точно така...

33′

Али Соу стреля силно, но от малък ъгъл.

Кайзер хваща кълбото.

Не беше лесно за него, но опитният страж на пловдивчани се справи в тази ситуация.

30′

Центриране в полето на Кайзер.

Първоначално той се размина с топката.

След това обаче изстрелът на Жеферсон е уловен от вратаря на гостите.

25′

Евандро центрира към Тиаго!

Родригес не намира по най-добрия начин топката, в последния възможен момент!

ПРОПУСК!

Снимка 425074

24′

Черно море изравнява резултата в Разград!

Ентусиазъм на "Армията"!

20′

Първи точен удар и за домакините.

Негов автор става Тиаго Родригес.

Кайзер хваща топката в ръцете си без никакъв проблем.

19′

Нов точен изстрел!

За пореден път обаче той е в полза на гостуващия състав.

Неделев шутира мощно, Черниаускас избива!

16′

Джеси се опита да изведе на скорост Тиаго.

Топката преминава далеч от Родригес.

Слаб пас на Едвин Джеси.

15′

Четвърт час след началото на мача.

Нулево реми на "Армията".

Все още запалянковците очакват да станат свидетели на първия точен удар във вратата на гостите.

Такъв в очертанията на тази на Черниаускас вече бе наличен.

12′

Част от феновете на "армейците" не посрещнаха добре новината за предимството на Лудогорец в срещата с Черно море.

Следете другия шампионски мач от последния кръг в ТОПСПОРТ:

10′

Първи ъглов удар в полза на домакините.

Нищо интересно след изпълнението на Тиаго.

Топката се връща към централната част от терена.

7′

Засада на Евандро.

анкета

Кой ще стане шампион на България по футбол?

Лудогорец, "орлите" няма да допуснат изненада срещу Черно море. 46.1%

ЦСКА, Лудогорец ще се издъни, а "армейците" ще победят Ботев. 50.8%

Не мога да преценя. 3.1%

4′

Кристиан Добрев преодолява четирима бранители на съперника и стреля!

Черниаускас спасява тима си!

Избиване на топката от страна на вратаря.

Страхотен рейд на младия талант на пловдивчани!

3′

Лек териториален превес за домакините в началото на мача.

Все още не води до нищо съществено.

Две центрирания по левия фланг са всичко, с което "червените" могат да се похвалят, на този етап.

1′

18 Мартин Смоленски

Дойде денят на истината. Днес ще стане ясен шампионът на България за сезон 2018/19.

В едната среща ЦСКА приема Ботев (Пловдив), нуждаейки се от задължителна победа. "Червените" са на точка зад лидера Лудогорец, който ще домакинства на Черно море.

Всички на "Българска армия" се надяват на грешна стъпка от страна на разградчани, което да им донесе шампионската титла. Ако Лудогорец спечели домакинството си, то те ще се окичат с медалите за осма поредна година.

Всякакъв друг резултат на "Лудогорец Арена" обаче дава шанс на ЦСКА да атакува върха в последния възможен момент.

За Ботев (Пд) двубоят срещу "червените" няма абсолютно никакво значение. При победа те единствено могат да изместят Черно море от петото място.

Те обаче са изключително неудобен съперник на "червените". Първо ги отстраниха за Купата след драматичен реванш на "Българска армия", а после нанесоха и още една неприятна загуба на футболистите, водени тогава от Любо Пенев.

След това обаче "канарчетата" загубиха финала за Купата от градския съперник Локомотив (Пловдив) и това като че ли уби настроението в съблекалнята. "Жълто-черните" така и не могат да се съвземат, като са в серия от 5 поредни загуби във всички турнири.

Домакините не могат да използват днес контузения Иван Турицов и наказания Кристиан Малинов. Ботев идва в София без контузения Зехиров.

Феновете на ЦСКА: Вярваме! С нами Бог!