Турнир: efbet Лига Стадион: "Лудогорец Арена", гр. Разград Зрители: 4311
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец е шампион на България за сезон 2018/19

Лудогорец не допусна сензация срещу Черно море и триумфира с осма поредна титла на България!

"Орлите" надиграха своя опонент с категоричното 4:1 и финишираха с точка пред втория ЦСКА

89′

Младият Александър Георгиев заменя Родриго. Последна смяна за "моряците".

88′

Георги Терзиев ще доиграе оставащата среща вместо Сисиньо.

82′

Промяна в селекцията на Черно море. Дани Кики бива заменен от Мехди Фенуш.

81′

Официално предупреждение и за Антон Недялков.

73′

Промяна в лагера на Лудогорец. Димо Бакалов отстъпва мястото си на Давид Рибейро.

72′

Голмайсторът за гостите Жоржиньо отстъпва мястото си на Аристоте Ндонгала.

70′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!4:1!! ШВЕРЧОК!!! Домакините нямаха намерение да спират и в 70-ата минута Куба Шверчок оформи и своя хеттрик. Нападателят получи задължаващ пас в "чешка уличка" от младока Доминик Янков и след това елегантно реализира под плонжа на клетия дебютант Дичевски.

60′

Жълт картон за капитана на Черно море - Стефан Станчев.

57′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 3:1!! ШВЕРЧОК!! Публиката на Лудогорец започна да пее силно рефрена "Шампиони!" след 57-ата минута, когато любимците им ги зарадваха с трето попадение. И отново в епицентъра на събитията беше Якуб Шверчок. Центриране от корнер намери Козмин Моци на далечната греда. Румънецът реши да върне топката в горещата зона пред Дичевски, където измежду обградилите го бранители на Черно море, полякът с глава вкара за 3:1!

55′

Официално предупреждение за Патрик Андраде, който влезе доста грубо в краката на Горалски.

48′

ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! Лудогорец не спря с "подаръците" за своя опонент и след паузата. Сисиньо допусна поредна грешка в мача, като този път си позволи лукса да загуби топката в много опасна зона от Андраде. Полузащитникът на гостите моментално отправи пас за Минчев, но секунда преди националът да отправи изстрел, Яцек Горалски се хвърли в неговите крака и съумя да го блокира.

46′

На полувремето Стойчо Стоев извърши смяна, като вместо Анисе Абел на терена се появи Доминик Янков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

ЕНЧЕВ!! Черно море беше съвсем близо до това да обърка отново сметките на разградчани. В 39-ата минута Мирослав Енчев намери своето място след изпълнение на ъглов удар, ала изстрелът му от няколко метра беше спасен по фамозен начин от непоколебимия Пламен Илиев. И тази ситуация обаче показа, че гостите щяха да се борят за своята чест до последния съдийски сигнал.

36′

ШВЕРЧОК!! Лудогорската преднина можеше да стане недостижима в 36-ата минута. Куба Шверчок пробва късмета си с директно изпълнение на пряк свободен удар. Мощният му шут летеше с бясна сила под горната греда на Черно море, но Дичевски се намеси в точното време и изби в корнер.

32′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:1!! ШВЕРЧОК!! На напрегнатите "зелени" мигове беше сложен край в 32-ата минута. Якуб Шверчок се реваншира за пропуска си от по-рано и с лекота вкара за 2:1. Това се случи не и без любезното съдействие на Патрик Андраде от редиците на гостите. Опорният халф отигра толкова нескопосано пресечен пас на Съни Дяков, че го превърна в асистенция за полския нападател, който разстреля Дичевски от няма и три метра.

29′

ШВЕРЧОК! Шокираните лудогорци намериха сили за отговор едва в 29-ата минута. Момчетата на Стойчо Стоев най-сетне организираха нещо по-смислено в офанзивен план като пас на Лукоки беше свален с глава от Димо Бакалов за Шверчок. Въпреки, че беше напълно непокрит, полският таран се изложи тотално и не успя да отправи почти сигурен голов изстрел.

23′

ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! 1:1!! ЖОРЖИНЬО!! И когато всички помислиха, че двубоят се запътва към спокоен успех за домакините, Черно море смълчаха своя опонент с изравнително попадение. В 23-ата минута Дани Кики пусна пас по конец за Родриго. Крилото с №72 видя отлично своя сънародник Жоржиньо, който се беше позиционирал отлично до далечната греда на Пламен Илиев. Нападателят не очакваше втора покана и без подготовка превърна фантастичното центриране на своя колега в гол. Сериозна вина за случилото се имаха Сисиньо и Козмин Моци, които така и не се разбраха кой от тях да се ангажира с опазването на латиноамериканския стрелец.

20′

Ново остро центриране във вратарското поле на Дичевски. Младокът отново рискува и излезе без много да му мисли, за да боксира. Този път опитът му се увенча с пълен успех.

10′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 1:0!! ДИМО БАКАЛОВ!!! Успокоение по трибуните на "Лудогорец Арена" настъпи 60 секунди по-късно, когато разградчани съумяха да открият резултата. Сисиньо центрира от фланга, а това предизвика сравнително слабата намеса на младия варненски страж Иван Дичевски. Боксираната от него топка попадна в краката на Светослав Дяков, който я прати по въздух към опразнената врата на Черно море. Там своята работа пък свърши Димо Бакалов, надскочил Мартин Костадинов и добутал коженото кълбо в мрежата за 1:0!

9′

Черно море доказа, че изобщо няма да се задоволи с ролята си на обречен тим в тази среща. С настъпването на 9-ата минута "моряците" сътвориха отлична атака през центъра. Дани Кики и Жоржиньо матираха статичната лудогорска отбрана, но в последния момент Пламен Илиев и Яцек Горалски предотвратиха много сериозна неприятност за кандидат-шампионите.

5′

Въпреки сериозния залог на срещата, футболистите на Лудогорец не се хвърлиха в неспирни атаки още от първата минута. Селекцията на Стойчо Стоев сякаш изучаваше експерименталната формация на Черно море, за да намери нейната възможно най-слаба страна. Поради този факт, в началото станахме свидетели на няколко съвършено различни офанзивни комбинации, които обаче не донесоха нужния успех на "орлите".

2′

Следете тук и другия двубой от фундаментално значение за шампионската титла на България: ЦСКА - Ботев (Пд)

ЦСКА - Ботев (Пловдив), на живо

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 1:0, гол на Жоржиньо!

Всичко в шампионата е вече решено

1′