Кметът на столичния район "Средец" Трайчо Трайков съобщи, че е провел разговори с представители на ЦСКА относно проекта за строежа на нов стадион на клуба.
Ето какво написа Трайков в социалните мрежи:
"Вчера проведох консултации с представители на политическите партии за предстоящите избори за Народно събрание. Нямаше драми.
Може би по-интересната ми среща беше с представители на собствениците на ЦСКА. Разговорът беше по моя покана, а темата - предстоящата реконструкция на стадион Българска армия.
Няма спор, че съоръжението отдавна не е в добро състояние, а и привържениците на клуба са в правото си да очакват повече. Затова преди две седмици държавата и ЦСКА учредиха смесено дружество 50/50, в което държавата апортира имоти в Борисовата градина и в Панчарево, а собствениците на клуба ще внесат капитал от близо 28.5 млн лв., като към момента вече са внесени над 7 млн. лв. Говорихме за архитектурния проект и за начина на финансиране на реконструкцията, както и за нужното внимание към опазване на парка. Получих отговори на много от въпросите си, въпреки че общината не се явява акционер и към момента нямат такъв законов ангажимент, за което им благодаря. Разбрах, че скоро ще има публично представяне на детайли по проекта, засега виждам желание да се работи професионално и прозрачно. Което съм твърдо убеден, че е необходимо за успеха на всяко градско начинание, особено когато предизвиква много емоции.
Споделям тази информация, защото въпреки изключително ограничената юрисдикция на район Средец в Борисовата градина, хората с право очакват от мен да знам какво се случва в парка, а то не е малко".
1914riner
на 25.02.2023 в 08:57:35 #26Ясно и точно
1914riner
на 25.02.2023 в 08:55:38 #25"Новият собственик на тима е фирмата “Спорт Инвестмънт”, която има срок до 31 декември 2023 година да плати въпросната сума за 252 354 броя акции, представляващи 100% от капитала на ЦСКА – София.От своя страна “Спорт Инвестмънт” е собственост на “Фонд спорт” и “Литекс” АД. Двете компании държат по 50% от дружеството, което е с капитал 50 000 лева. Първата е притежание на фондация “Национален Фонд за Спорт, Култура, Изкуство и Наука” с председател Данаил Илиев, който е в бизнес отношения с настоящия основен спонсор на клуба. Именно този фонд и „Литекс“ АД ще са официалните нови собственици на клуба."
plamen-karabelyov
на 25.02.2023 в 07:29:20 #24ЕТО Я ПРОЗРАЧНОСТТА : 62 дка в най-скъпата част на София, заедно с постройките в нея е ОЦЕНЕНА за 21.6 мил.лв.! Това прави 179 евро/кв.м при ПАЗАРНА цена над 1200 евро/кв.м( При оценката мястото на стадиона е прието за "ОКОЛОГРАДСКИ" район въпреки, че е на 200м от " Орлов мост ' )!!! 98 дка в "Панчарево заедно с туристическата база в тях с са ОЦЕНЕНИ за около 6.8 мил.лв ! Това прави 35 евро/кв.м при ПАЗАРНА цена 195 евро/кв.м !( При оценката земята се води ЗЕМЕДЕЛСКА, въпреки че там са построени много сгради) !!!
armeec51
на 24.02.2023 в 18:42:58 #23Драги Кролеги ! От прочетеното се вижда, че когато споходиш с нужният Респект някой, който се е взел на сериозно, той веднагически разбира Същноста на Дилемата , която го е вълнувала и вече напълно Оправдава своето Име и Фамилия , т.е. Трайчо си Затрая !!! И сега за кой ли път ПРИЗОВАВАМ към Организация на Фенове от всички футболни клубове, за да ПОСЕТИМ чисто Новият Началник на НАП и да го " ПОМОЛИМ " за Споразумение, в следващите 8 години, ние Българите да Отложим плащането на Данъците !!! Той ако е решил да ПРОДЪЛЖИ Тертипа на Спец Културиста, да отлага 11 - те мил. на Подуянските Данъкоплатци, убеден съм че ще ни ВЛЕЗЕ в положението !!! А постигнем ли това ! Веднага ще си го изберем за ПРЕМИЕР ! Ей на , избори ИДАТ !!!
joky-gol
на 24.02.2023 в 18:18:25 #22,,Получих отговори на много от въпросите си, въпреки че общината не се явява акционер и към момента нямат такъв законов ангажимент, за което им благодаря.” Трайчо куче на исляма, не си пъхай носа там, където не ти е работа, некадърнико скоро ще бъдеш безработен.
admirala
на 24.02.2023 в 17:01:34 #21Мик Джагър на 24.02.2023 в 16:56:26 #22 Феята от Будапеща пак цъфна ..каква фея бе братле… това си е живо старческо водно говн@о
argile-rovain
на 24.02.2023 в 16:34:09 #20Трайчо да внимава със сънищата
bggbobikempes
на 24.02.2023 в 16:19:16 #19Този боклук корумпиран е искал да бръкне в буркана с меда.Ясно е че е респектиран и вече няма да се обади.
8888.bg
на 24.02.2023 в 16:02:05 #18Комар С офшорка от Гибралтар ще управляваме, регистрирана обаче на Сейшелите
Komap
на 24.02.2023 в 15:59:34 #17Братлета, интересен момент: в 14,45 ч. в търговския регистър е пуснато заявление за промени в ЦСКА. Според тях, заедно със Стоян О се иска и смяна на едноличния собственик, като досегашният "ПФК ЦСКА-1948" ЕАД се замества със "Спорт инвестмънт"" ЕИК 207207982, което се представлява от Стоян О и Николай Кузманов. Официално капиталът му е 50000 лева, създадено е през 2022 г. и е изцяло собственост на Николай Кузманов. За Фондацията нито дума никъде. Интересно кой и как кара влака?
8888.bg
на 24.02.2023 в 15:49:56 #16Дядо Педе да обира пенсията на германската баба и сичку у НАП
Доктора
на 24.02.2023 в 15:40:43 #15Пишкунта, пробвай с виетнамски донги
ш'ги ги направиш мелеонере за късо време
german
на 24.02.2023 в 14:57:17 #14емблема, срещата няма как да е минала и без конструктори, които да му презентирали предвидената арматура
gipsykings
на 24.02.2023 в 14:49:37 #13Дабългарианеца е бил посетен от архитекти и проектанти в странно спортен аутфит. "Срещата" видно е преминала добре, Трайчо още е жив
Доктора
на 24.02.2023 в 14:27:50 #12Пишкунта, купИ ли си фланелка е, или с форинти немое
elaizgrey
на 24.02.2023 в 14:11:14 #1113, това от 5 е приятелски огън, сакън
VLAD
на 24.02.2023 в 13:50:09 #10Иначе сериозно, евала тоя път на ръководството. Нямаше селски заплашителни декларации каквито щяхме да видим една година по-рано. Без да вдигат шум, отидоха при тоя, направиха му ПР-а и готово. И вълка сит и агнето цяло. Така се прави политика.
MM61
на 24.02.2023 в 13:38:32 #9Трайчооо..Трайчо..къде се месиш при големите,бе,джанъм?Те вършат работа,която е твоя отговорност!Стой си в миманса и се радвай,че в твоя район сп прави нещо,което ще носи радост на хората,а и немалки данъци.Аман от паразити ей...
dzhenko-dimitrov
на 24.02.2023 в 13:14:40 #8Усети се Трайчо, да си трае, че ще му изтине мястото. А на този от пост N:5 с даренията, искам да ти кажа да продължаваш да даряваш, Раев пак свърши парите и му трябват за джобни.
Мик Джагър
на 24.02.2023 в 13:12:25 #7Според мен Мухъла Трайчо е бил в багажника и е говорел през процепа за ски при подлакътника на задната седалка
Иначе среща с бочето също е наложителна