ЦСКА отдава под наем голяма част от младите си перспективни футболисти, за да трупат опит в отбори от долната половина на таблицата в efbet Лига или Втора лига. Така те ще направят плавно нужния преход към мъжкия футбол.

Настоящият сезон не прави разлика, а преотстъпен е и един от най-добрите играчи на "червените", но с идеята да заиграе постоянно в Италия.

Ето как се представят те:

ЦСКА ще пази ключови футболисти за мача с Лудогорец

На "Армията" обмислят да дадат почивка на част от основните играчи

Валентин Антов (21 години, защитник - Монца)

Най-младият капитан в историята на ЦСКА изпитва трудности да пробие сред титулярите на Монца. За последно игра на 25 септември при победата над Порденоне (3:1), а оттогава остана на пейката в шест кръга на италианската Серия Б. Иначе отборът му се движи в средата на класирането с 18 точки след първите 12 кръга, но силите са много изравнени и е само на 6 пункта от първото място. Преди дни Вальо изигра пълен мач за младежкия национален отбор срещу Нидерландия (1:3). В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 2 милиона евро.

Снимка 544101

Християн Петров (19 години, защитник - Литекс)

Започна сезона с "червените", но след привличането на Томас Лам и Карол Метс за него не остана място и бе преотстъпен в Литекс, където беше твърд титуляр през пролетта. Сега след три кръга с пълни 90 минути във втора Лига скъса менискус на тренировка. Това го извади от игра за около месец. Завърна се с 14 минути срещу Янтра (2:2) и едно полувреме срещу Миньор (0:3). В момента Литекс е на 15-о място с 16 точки, като е на една от зоната за изпадащи в Трета лига. Петров е сред основните играчи на младежкия национален отбор. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 150 хиляди евро.

Снимка 541341

Източник: levski.bg

Йоан Бауренски (20 години, полузащитник - Ботев Враца)

Титуляр е във Враца, като единствено пропусна два мача заради червени картони този сезон. При него наказанията заради официални предупреждения са чести, така беше през миналата година в Литекс, когато му извадиха 13 жълти картона. Даниел Моралес разчита на него в тактическата си схема. Иначе Ботев започна отлично сезона, но впоследствие загуби позиции и свободното падане продължава. Вече тимът е на предпоследно място с 11 точки от 14 мача. Бауренски е друг от ключовите футболисти на младежката ни формация за до 21-годишни. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 150 хиляди евро.

Снимка 553704

Източник: Facebook

Илия Шаламанов-Тренков (19 години, вратар - Литекс)

Това е титулярният вратар на ловчанлии с вече 17 мача през сезона. Продължава да трупа опит във Втора лига, където игра и миналата година. Участвал е на лагери с олимпийския отбор на Австралия. Има двойно гражданство, роден е в Бризбън. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 100 хиляди евро.

Снимка 540022

Източник: Официален сайт на Миньор (Перник)

Мартин Смоленски (18 години, атакуващ полузащитник - Миньор Перник)

Една от най-големите надежди на Академия ЦСКА не получава шансове в Перник и вероятно през зимата ще смени отбора. Лидерът във Втора лига се възползва от услугите на таланта едва в два мача - 14 минути срещу Струмска Слава (3:0) и 9 минути срещу Лудогорец 2 (3:1). През лятото Смоленски първо премина в Царско село, където обаче не му гарантираха достатъчно шансове за изява. След това бе преотстъпен в Миньор именно, за да играе често, което не е факт. Дълго време лекува и контузия, но е очевидно, че Христо Янев не разчита на него. Иначе Миньор върви отлично и е на първо място с 38 точки в 17 мача. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 75 хиляди евро.

Снимка 490755

Митко Митков (21 години, ляво крило - Литекс)

Играе редовно в Ловеч, където тази есен има 9 мача и 1 гол. Важна част е от младежкия национален отбор, като се разписа през септември при победата над Молдова (2:0), когато се появи за около половин час в игра. Влезе в серия от преотстъпвания и специалистите разчитат този път да навлезе в добра форма, която да задържи задълго. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 75 хиляди евро.

Снимка 545849

Източник: Официален сайт на ЦСКА

Радослав Живков (22 години, централен нападател - Литекс)

В средата на октомври се завърна от контузия и е несменяем титуляр. В петте си срещи обаче не успя да се разпише. Прекара лятото с ЦСКА, но след привличането на Калоян Кръстев окончателно не остана място за него предвид големия избор на Стойчо Младенов в атака. Сега ще се опита да се докаже, че може да се бори с конкуренцията на Жорди Кайседо, Бисмарк Чарлс, Ахмед Ахмедов и Кръстев. В платформата "Transfermarkt" Живков е оценяван на 75 хиляди евро.

Снимка 537137

Източник: Официална страница на Ботев (Враца)/Facebook

Иван Митрев (22 години, дясно крило - Ботев Враца)

Появи се в игра за шест минути при драматичната загуба от Арда в последния кръг (2:3). Преди това няма нито една записана минута за врачани след преотстъпването си през лятото. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 50 хиляди евро.

Снимка 553707

Христо Панчев (20 години, полузащитник - Литекс)

Не е сред титулярите в Ловеч, където бе под наем и миналия сезон. Записа по едно полувреме при загубите от Миньор (0:3) и Лудогорец 2 (1:2), а три пъти се появи в игра за 12-14 минути. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 25 хиляди евро.

Снимка 553708

Александър Бучков (18 години, десен бек/дясно крило - Литекс)

Титуляр е в Ловеч и се разчита на него във всяка среща. През настоящия сезон вече има 16 мача на сметката си. Играе за националния отбор на България до 19 години. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 75 хиляди евро.

Снимка 553711

Кристиян Атанасов (19 години, ляв бек - Литекс)

Не е сред титулярите през настоящия сезон. Има седем мача, но във всеки един от тях се поява като резерва. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 10 хиляди евро.

Снимка 508064

Източник: topsport.bg

Марк-Емилио Папазов (18 години, нападател - Литекс)

Играе във всеки мач, но напоследък единствено влиза като резерва. Вече има записани 17 срещи от началото на сезона, само в 4 от тях е с пълни 90 минути. Головете му са три. В платформата "Transfermarkt" е оценяван на 75 хиляди евро.