ЦСКА спечели точка при гостуването си на черногорския Титоград в мач-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Армейците" имаха повече от комфортна преднина, след като победиха в първия двубой с 4:0. Тази вечер попадения не бяха реализирани.

Добри Митов заложи на сигурното, като сред титулярите бяха почти всички обичайни негови избраници. Наказан за този мач бе Божидар Чорбаджийски, а с контузии бяха Стойчо Атанасов, Енрике Рафаел и Иван Турицов.

Снимка 434399

Източник: CSKA.bg

Възможност за изява пък получи едно от новите попълнения за софиянци Тони Уот.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Титоград - ЦСКА 0:0, без попадения до почивката

Драголюб Джуретич няма никакви проблеми с контузени и наказани футболисти

Първото полувреме бе далеч от дефиницията за "вълнуващо" и "емоционално". Разбира се, това по-скоро беше обяснимо, с оглед разгромната победа на българския отбор в първата среща между двата тима.

Домакините опитаха да наложат известен натиск, но и "червените" им помогнаха в тази насока, като приеха играта в собствената си половина.

Основно Джалович бе дразнител за "армейската" отбрана. Неговите акции обаче често се оказваха индивидуални, а самият той - не особено срещащ подкрепата на своите съотборници.

Снимка 434397

В 17-ата минута се стигна до най-сериозното положение за отбелязване на гол до почивката. Джалович получи топката в наказателното поле, успявайки да се измъкне от двама бранители на столичани. Нападателят на черногорския състав стреля силно, но за негово нещастие кълбото се отби в напречната греда на вратата на Черниаускас.

Самият страж на софиянци трябваше да се намесва малко след това, когато се оказа последната преграда между съперниковите нападатели и голлинията. Той успя да избие топката встрани от целта.

Няколко далечни изстрела на състезателите на домакините белязаха края на полувремето.

Снимка 434396

ЦСКА завърши без точен удар във вратата, като подценяването на съперника по-скоро беше очевидно. През всички 45 минути гостите бяха безрезервно подкрепяни от своите фенове, създаващи усещането за тях, че мачът се провежда в София, а не на територията на Черна гора.

През втората част от мача цесекарите бяха далеч по-стойностни и внимателни в изявите си, като концентрацията и мотивацията им бяха значително подобрени.

Ситуациите за "червените" пред вратата на съперника се наредиха една след друга. За жалост на дошлите да подкрепят любимците си фенове на ЦСКА, опитите на Кери и Евандро се оказаха неуспешни.

Снимка 434398

Първо Кери стреля мощно от свободен удар, но стражът на опонента се намеси добре и изби в корнер.

След това Евандро навлезе на скорост в пеналта на Титоград и стреля, но след като сам затвори ъгъла си за стрелба, не успя да извлече максимума от ситуацията и кълбото не попадна в мрежата.

Резултатът остана все така същият, без значение от извършените промени от двамата треньори.

Снимка 434394

На терена се появи и младата надежда на "червените" Митко Митков, който днес игра изнесен в по-преди позиции от обичайното. И той обаче не допринесе за откриването на резултата.

Въпреки това, съвсем заслужено, с общ резултат 4:0, българският отбор продължава в следващата фаза от надпреварата. В следващата фаза столичани ще се изправят срещу хърватския Осиек. Първият двубой е на стадион "Българска армия", като би следвало да се състои на 25.07.