Архитект Александър Хаджиев от ИПА говори в медийния ден, предвиден да покаже докъде е стигнал строежът на стадион "Българска армия". Той е на мнение, че строителството върви бързо.
"Всички фази на проектиране са завършени. Следва частта, която носи най-голямо удовлетворение - строителството. Подхождаме отговорно и ежедневно следим дейностите. С голямо задоволство мога да отбележа, че всички подхождат много професионално. Строителството върви в бързи темпове", заяви Хаджиев.
Инженер Димитър Каламов, който е изпълняващ функцията на технически ръководител на бъдещото съоръжение на ЦСКА също каза няколко думи.
"Намираме се пред Сектор А. Тече изкопът му. В дъното изпълняваме подложен бетон, започваме фундиране. Като дълбочина е минус 10 метра, обезопасен е с ограда. Продължаваме с хидроизолации, продължаваме с наливане на фундамента. В сектор В в момента е монолитно строителство, скоро ще започне сглобяемият стоманобетон - както в Б и Г сектори. С оглед запазване на околна среда. Екипът е доста сериозно подготвен с хора, работна сила и техническо ръководство".
Каламов показа и напредъка по отсрещния Сектор В.
"В момента сме пред Сектор В - доста от фундаментите са направени, започваме външната ос, после и следващите две. Довършваме изкопните работи и продължаваме напред. Основите, първият етап, ще бъдат изградени за около два месеца. Но едновременно с тях ще започнат и колоните. Целият процес е на около 4 етапа. След нас започва и металната конструкция, която обикаля целият стадион отвън".
Инженер Георги Диков - изпълнителен директор на Главболгарстрой, говори за сглобяемите елементи, които ще съставят новия стадион на ЦСКА.
"В нашия завод в Пазарджик, в контролирана среда ще бъдат построени над 3000 сглобяеми елементи. Ще бъдат безопасно транспортирани и монтирани. Основните колони са 23 метра високи и са с тегло над 60 тона. Носещите конструкции на секторите Б, В и Г ще са настъпалени греди, формиращи наклона", каза Диков.
redd
на 31.10.2024 в 22:58:40 #21Ватерло, ти си селска пръчка. Прост злобар с говежди комплекси. Освен съжалителна усмивка, друго не заслужаваш. Живей си жалкия живот и не ръси мозАк какво може и какво не. Далеч си от истината.
blue_canary
на 31.10.2024 в 15:51:55 #20Ще ше,ма да го духаш,паразит
blue_canary
на 31.10.2024 в 15:17:50 #19Щях да пратя още 100 кинта на Коса специално за теб си викнеш циганка от Алоото,ама си викам тоя Доброславски цървул измислен не е толкова закъсал,може би
blue_canary
на 31.10.2024 в 15:10:21 #18Твоето мнение нали знаеш от къде ми минава,ми точно през дедовия
blue_canary
на 31.10.2024 в 15:08:33 #17Ми да го духаш е,паразит
blue_canary
на 31.10.2024 в 15:01:58 #16Измислен печат,а ти палячо измислен,ама мега измислен
blue_canary
на 31.10.2024 в 14:59:48 #15Паразит, доволен ли си
seal
на 31.10.2024 в 14:58:54 #14waterloo ти си конвенционален отпадък. Сещам се за зетя ти от Естония който обладава сина ти в Швеция. бих ти казал "иди ми на курац", но ти ще го приемеш дословно и ще изприпиркаш. да те ева в миндила гьотфер не докърмен, пиздати материна изкуфясала на лелинкатати е дзурлата глигански уй. Бах те в недорасляка, миришеше на земна пръст, на тебе и Аушвиц ще ти е тесен.
blue_canary
на 31.10.2024 в 14:51:17 #13Ок
gavrilov-cska-ch
на 31.10.2024 в 14:26:21 #12*** да се чете oтрепкa !
gavrilov-cska-ch
на 31.10.2024 в 14:25:17 #11Щом обичайните отпадъци (те се знаят) са изпълзяли под тази чудесна новина, вадейки си изводи от гЪзЪ, както вадя аз кръв от нОсЪ на всяка ***, ЦСКА се развива с европейски темпове
Нормално е да са тук, след като новини за Гeй "Виваком" Арена немааааа
blue_canary
на 31.10.2024 в 14:16:49 #10100 за Тити,заради лихвата и 100 за каузата,без значение каква е
argile-rovain
на 31.10.2024 в 14:08:47 #9VLAD
на 31.10.2024 в 13:41:00 #8Браво Педерлоо, браво. Продължавай да громиш с некви интервюта явните халюцинации на хората за извършващ се строеж на стадиона. Деева и изкукалия индивид. Да не би Дантелата да ти е закачил някой сифилис?
blue_canary
на 31.10.2024 в 13:24:26 #7На сметката ти
blue_canary
на 31.10.2024 в 13:15:38 #6Геврек,имаш поща от мен
VLAD
на 31.10.2024 в 12:10:31 #5жалко че не позволиха да се направи подземен паркинг. ___________ Ще има. Под сектор А на ниво - 2.
seal
на 31.10.2024 в 11:46:06 #4жалко че не позволиха да се направи подземен паркинг.
VLAD
на 31.10.2024 в 11:42:06 #3И козирка даже.
seal
на 31.10.2024 в 10:06:19 #2пред waterloo е цялата страна България, на десният бряг на Дунав, а зад него е агента Николай - Георги Марков, който го чака на ъгъла на Солунска и Ангел Кънчев, да го обладае брутално в резервната ДС квартира