На 15 август 2002 година на международната сцена отборът на ЦСКА гостува на Динамо Минск в Беларус. Преди началото на сезона при "червените" идва почти цял нов отбор. Най-скъпата покупка е Емил Гъргоров, за който са платени 1 милион марки на Локомотив (Сф).

"Армейците" са безкомпромисни със своите съперници - 13 поредни победи в "А" група до края на полусезона, а в Европа отпадат без да загубят мач.

ЦСКА домакин на БАТЕ (Борисов) в Лига Европа!
Обновена

"Армията" очаква зрелище, но за съжаление без фенове

По време на гостуването в Минск си проличава мощта на ЦСКА - футболистите на Стойчо Младенов решават нещата още в първия мач с три гола в рамките на 13 минути. Южноафриканецът Макдоналд Мукаси дава началото на голеадата в 18-та минута с мощен шут от наказателното поле. 10 минути по-късно мрежата опъва и Велизар Димитров, който се разписва с техничен удар от ляво. Халфът завърши триходова комбинация, започнала от Брито и преминала през Мукаси, който в 59-та минута е заменен от Емил Гъргоров - Бадема, напомня официалният сайт на столичани.

В 31-та минута Жоао Паоло Брито придава класическо измерение на резултата. Португалецът отне топката в центъра на терена и сам стигна до наказателното поле, където с техничен удар постави вратаря на Динамо на колене за трети път в мача.

Веднага след почивката, 120 секунди след подновяването на играта, Велизар Димитров вкарва втория си гол в мача - 4:0. Той нахлу от ляво в наказателното поле и с изстрел в близкия на вратаря ъгъл направи преднината на ЦСКА още по-голяма. За Динамо (Минск) точен е Максим Цигалко в 66-та минута, който се измъкна от опита за изкуствена засада на червената отбрана. Нападателят на домакините преодоля вратаря Стоян Колев, който изби първия му удар, но при добавката състезателят на домакините беше точен.

На реванша на в София, който е две седмици по-късно - на 29 август, ЦСКА записва нов успех в Европа. Този път играчите на Стойчо Младенов са милостиви и побеждават с 1:0 след гол на Артим Шакири в 64-та минута от дузпа. За 11-метровия наказателен удар в наказателното поле е фаулиран Велизар Димитров. За срещата на "Българска армия" наставникът на армейците дава почивка на Жоао Паоло Брито и Велизар Димитров, но в последствие ги пуска в игра през втората част. Като титуляри започват Емил Гъргоров и Христо Янев, който в първата среща влизат като резерви, а Младенов залага и на опитните и стабилни Тодор Янчев, Ибрахима Гай, Георги Антонов и Галин Иванов.

И двата отбора завършват с намалени състави, след като Алексей Доброволски от Динамо Минск е изгонен в 68-та минута, а в 86-та неговата съдба последва и бранителят на ЦСКА Жоао Карлос. В следващия етап съперник на "червените" бе английският Блекбърн.