Нападателят на ЦСКА Евандро вече прескочи кота 1000 минути без гол. Ироничното е, че бразилецът все още е най-резултатният състезател в тима във всички турнири този сезон, главно заради пропуските на Али Coy. Евандро не се е разписвал от 1091 минути насам, или над 18 часа, като те обхващат 556 минути в елита, 135 за Купата на България и 400 в контроли през есента и зимата, изчислява "Тема спорт".

Последният му точен удар бе при 4:0 над Етър на 30 октомври. Въпреки дългата суша, Евандро все така си е №1 по голове през сезона с 11 (8 за първенство и 3 в Лига Европа). Coy пък има 10 (9 в елита и 1 за купата).

ЦСКА ще пробва да спре добрата серия на Берое

Двубоят е на "Българска армия" от 17:30ч.

В изминалия период бразилецът не само няма гол, но като цяло показва неубедителни изяви и е далеч от най-добрата си форма. Той е използван по левия фланг на атаката и видимо не се чувства комфортно там.

Интересното е, че срещу Ботев Враца за купата (2:1) беше първият мач на Евандро с пълни 90 минути от точно 6 месеца насам - последният такъв случай бе при 2:2 в дербито с Левски на 1 септември!

Ахмедов: ЦСКА ще победи Берое с 2:0, аз пак ще вкарам гол