Популярният спортен журналист Борис Касабов се чуди дали ЦСКА не е държавен отбор (гледайте от 16:00 минута натам във видеото). Причината - съвместното дружество с ММС за новия стадион на клуба. Той влезе в дебат с Николай Александров и Явор Кръстев в предаването "Пред стадиона" по MAX Sport 4.
Каква ползата на държавата, чудеше се Касабов, който не крие пристрастията си към другия български футболен гранд - Левски.
А сега сравнението.
Припомняме какво каза преди години пред bTV тогавашният областен управител на София Николай Пехливанов за стадиона в Подуяне, където играят "сините".
"Футболен клуб Левски ползва неправомерно базата на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" нямат договор и не плащат наем".
Държавата всяка година плаща около 80 000 лв. за данъците на комплекса. И така от 1997 насам.
Стадион "Георги Аспарухов" е построен през 1963 година и винаги се е използвал от Левски, но клубът никога не му е бил собственик. През 1997 година притежателят на комплекса - областната управа издава на Левски акт за безвъзмездно ползване.
Според Николай Пехливанов, решението няма правна стойност: "Законово то не е обосновано, но фактически съществува и това е базата, на която се стъпва".
Годишните данъци на комплекс "Георги Аспарухов" - стадионът и залите, са 80 524 лева и винаги са се плащали от държавата.
А Левски сега дължи над 10 000 000 лева на НАП.
Припомняме, че само ЦСКА плащаше наем. И още, че сега сам ще си строи новия стадион, със средства на собстевниците на клуба, не на държавата.
ЦСКА ли е държавен отбор? Всеки може да прецени за себе си...
admirala
на 21.02.2023 в 11:55:32 #12..водното гов@но отново “блести” в нужника на старческия дом…айдеее,старчок в тежка деменция.. потапяй се в нужника..
iliyan-dzhunev
на 21.02.2023 в 11:48:06 #11Гледам много си и приятелки изскокнаха днес,преболедува ли са и този хикс
Време е да спрете с приказките,време е да спрете на децата дневните,и да започнете да дарявате,защото след прословутия одит започна под сурдинка да се говори за едни 50000000 лв.Колко е верно,незнам.Тук има хора,които разбират от всичко,те да кажат.
iliyan-dzhunev
на 21.02.2023 в 11:42:11 #10Много прост народ брат,много.
plamen-karabelyov
на 21.02.2023 в 11:39:24 #9Равносметка от СЪВМЕСТНОТО ДРУЖЕСТВО на Цска-София с държавата : 28 500 000 лв ( Оценката ,която плаща Цска-София) : 61 500 кв м ( Големината на държавния парцел в Борисовата градина) = 238 евро.кв.м ЕТО Я ПАЗАРНАТА ЦЕНА ЗА ПАРЦЕЛИ В РАЙОНА : Продава ПАРЦЕЛ град София, ЛОЗЕНЕЦ Вид/Район/Цена Средна цена на имотите в извадката: 512 499 € Средна цена на кв.м: 1 058 € ВИЖДА СЕ, ЧЕ ЦЕНАТА НА ДЪРЖАВНИЯ ИМОТ В БОРИСОВАТА ГРАДИНА Е 4 ПЪТИ ПО- НИСКА ОТ ПАЗАРНАТА ЦЕНА В МОМЕНТА !!! А тук изобщо не се отчитат 97 дка , тренировъчна база в ПАНЧАРЕВО ! Пазарната цена според ИМОТ.БГ там е : 195 евро/кв.м , без да се отчитат сградите там !!! Не става и ясно : ЩЕ ПЛАЩА ЛИ ЦСКА-СОФИЯ НАЕМ ЗА 50% ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ В СЪВМЕСТНОТО ДРУЖЕСТВО ИЛИ И ТОВА ЩЕ ИМ СЕ ОПРОСТИ ! Стадиона на Левски е прехвърлен за БЕЗВЪЗМЕЗДНО ползване през 1997 г ! Това е НОРМАТИВЕН АКТ и каквото и да е говорило някакво " областно управители" от типа на МИНИСТЪРЧЕТО РУДИ ВАСИЛЕВ няма никакво значение ! От значение са само фактите , а те са : 1. НА ЛЕВСКИ НЕЗАКОННО Е ОТНЕТ И РАЗРУШЕН ПРЕЗ 1949 Г, СТАРИЯТ И ПЪРВИ СТАДИОН В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ ! ( На мястото на сектор Г и езерото"Ариана") ! 2.Оттогава до откриването на "Герена" през 1963г, Левски няма стадион, а тренира и играе някои мачове на сгуриено игрище на мястото на днешния басейн "Спартак" ! 3." ГЕРЕНА " е построена със средства от фондовете СБКМ ( Социално битови и културни мероприятия ) в предприятията и от постъпления на ТОТО-то в район " В.Левски" , където по това време е имало рекордни по стъпления именно заради стадиона ! Отделно за строежа на стадиона се е полагал и ДОБРОВОЛЕН ТРУД от много Левскари ! ( Това е времето на старият ЛЕВСКИ- " Отборът на народа" , времето на Гунди! ! Въодушевлението е било огромно ! Това е времето, и когато на Славия и Локото, ходеха ДВА ПЪТИ повече публика в София от ЦСКА )!
elaizgrey
на 21.02.2023 в 11:34:08 #8Селяндури от покрайнините на София на издръжка на държавата - деляндури. Селяндури от майната си в делиормана - деляндури. Деляндурите от няколко дни са в ступор, режат вени и пукат жлъчки. Великия ЦСКА уверено крачи по пътя си - отбор, фенове, стадион, база, а при тях само дългове, мрак, тъма НАП, скандали, обиди, деляндурите викат браво, обаче в същото време се скъсват да обясняват как нищо нямало да стане и дребните им душици се давят в злоба и завист. Държавните кОрви обвиняват ЦСКА, че е държавен отбор хахахахахахха, по-голям и тъп виц не бях чувал. Същата тази държава фалира старото дружество, до ден днешен събира наем от ЦСКА, обаче ЦСКА е държавен отбор. Евала копита! Но като се има предвид от кое болно теле идва не се учудвам, тоя същия чакаше Дики да засади палмите и да докара 200-300 милиона долара в Подуяне щото леске било марка хахахахаххахахахахахахахах Баси тъпите говеда, честно
german
на 21.02.2023 в 11:22:36 #7herr кирилов,
моите уважения, ама грешиш
вчера ЦСКА придоби 50% от държавата
slay
на 21.02.2023 в 11:18:52 #6Извинявайте, че все НИЕ ви пречим да се изявите! Извинявайте, че все НИЕ ви пречим да ви забележат! Извинявайте, че все с НАС се оправдавате за собствената си олигофрения и некадърност! Извинявайте, че все за комунисти говорите, а чобани са ви крастави комунистически и турски помияри! Извинявайте, че НИЕ сме виновни, че се продадохте на турските ДПС-арски мекерета! Извинявайте, че Господ недолюбва доносническите номера, но той Господ си знае работата! Извинявайте, че докато се пънете да НИ закриете, вървите към самозакриване! Извинявайте, че на юбилеят бе по-тягостно от опело! Извинявайте, че мразите повече нас, отколкото обичате себе си и излизате с фланелки: "аз мразя ...."! Извинявайте, че ви наричаме вечно втори, вие не го заслужавате защото сте СЕДМИ, а седем е добро число!
Dtem
на 21.02.2023 в 11:18:03 #5Мигача може и да се гътне от злоба и завист.....преди години имаше един по-гнусен и злобен които работеше в дон балон и когато ЦСКА фалира отя се гътна от кеф ( буквално) мисля , че е ред на тоя тоя старец сега .....само че фалита ще е за любимия му леWCки.....
Total ML
на 21.02.2023 в 11:06:39 #4Сини ПИДИРАЗИ , а каква е ползата от вас за държавата и българите???
a.sentseto
на 21.02.2023 в 11:02:40 #3Много е смотан Мигача
VLAD
на 21.02.2023 в 10:53:11 #2Ачо се захапа с Мигача и Ромислав.
machkai-kobra-2
на 21.02.2023 в 10:42:51 #1Гришата го беше казал в 1воъонси интервю за стадиона 1 оценява се каква е стойността на земята Явно е около 25-28 милиона това е участието на държавата 2 ЦСКА участва със същата стойност самомще с пари. Правото на ползване е 50г и после стадиона става държавен Мисля че така беше Някой да ме поправи ако греша