Най-успешният български клубен треньор Аспарух Никодимов коментира победата на любимия ЦСКА във Вечното дерби. Той похвали футболистите за себераздаването им и бившия си възпитаник Христо Янев, който спечели тактическата битка с Хулио Веласкес.
Г-н Никодимов, какво повече направи ЦСКА, за да заслужи победата в дербито с Левски?
- Стараха се много момчетата и донесоха радост на публиката. Да, не сме били с голямо предимство по-добри от Левски, но тактически по-правилно изиграхме мача. Тимът започна по-прибрано, може би се нуждаеше и от малко време, за да влезе в двубоя. Но се видя, че през второто полувреме нещата бяха различни и затова дойде и голът. Треньорът така беше решил да проведе срещата и след като се поздрави с успех, можем да му кажем само голямо браво.
След мача Даниел Боримиров попита какво е играл ЦСКА и обвини червените в постоянно лежане. Как бихте му отговорили?
- Те пък много хубаво играят... Да не говоря, защото го знам и него как е играл и го познавам. Изказва се, само за да може по някакъв начин да оправдае загубата. Дано по-често така се изказва след мачове с ЦСКА. Най-нормалното нещо е да влезеш здраво в една битка. Все пак не си отишъл там да спиш, а да защитиш честта на клуба си. Да оправдаеш присъствието си в отбора, възнаграждението си. И мисля, че футболистите на ЦСКА се справиха отлично с тази задача, поздравявам ги. Левски кой знае какви положения или надмощие не са имали. ЦСКА перфектно изпълни плана който имаше. Веласкес клъвна на въдицата, която му беше хвърлил Ицо и той го издърпа.
Кой футболист на ЦСКА можете да отличите за представянето му?
- Аз не обичам да отличавам този или онзи, защото сам човек нищо не може да направи. Със сигурност винаги има футболисти, които изпъкват дали с гол, или с някоя хубава комбинация, но ако другите допускат грешки, всичко става безпредметно. Затова и беше хубаво, че ЦСКА игра много организирано, играчите постоянно се подсигуряваха, помагаха си. И на практика не се пропукаха сериозно нито веднъж за целия мач. За разлика от предишните двубои, когато не успяха да убедят. Но това е нормално, минавал съм през такива етапи на смяна на доста футболисти, просто е нужно време. В такъв период най-важни са резултатите и тази победа по всяка вероятност ще даде увереност на момчетата. Тя трябва да послужи като трамплин и да се надгражда оттук нататък. Длъжни са да използват тази инерция, а и вече не могат да търсят извинение, защото показаха, че могат да се влагат на сто процента и да постигат резултати. Да, някой път има карък, може да не ти върви, но ако се влагат по този начин във всички мачове, ще имат успех. Излязоха на правия път, на асфалта, не трябва да се връщат пак по паветата.
Христо Янев постигна пета поредна победа. Оправдава ли назначението си, въпреки че отборът все още не играе особено привлекателно?
- Разбира се, резултатите са най-важното. Плюс това той беше и добър футболист, аз съм му бил треньор. Сериозно момче е и е близо до футболистите, защото е млад. Очевидно успява да им предаде ентусиазма и енергията си. Със сигурност им е разказвал какво е било в дербитата, в които той е играл. А това е много важно, ако успееш да намериш общ език с отбора. Видя се, че се е справил отлично!
Ulaef
на 10.11.2025 в 07:53:58 #7Разбира се, шампионската ви титла ще бъде честна и следствие единствено на превъзходна игра, себераздаване и тактика, в никакъв случай на тото, уговорки и прочие, с каквито Ефбет лига е пълна.
:mhihi
ForeverBlue
на 10.11.2025 в 07:47:24 #6Левски ще е шампион тази година, а вие пак ще загубите баража.
Ulaef
на 10.11.2025 в 07:42:56 #5Точно така, ментата, точно заради тях изкупихте стадиона за един ден и точно заради същите ментета правихте шествие. Точно заради загубата срещу ментетата ви боли толкова, че се появявате след няколко дни. Ох, колко сте ми забавни, прости душички
ForeverBlue
на 10.11.2025 в 07:34:10 #4Ментетата също.
reddd
на 10.11.2025 в 07:18:59 #3Говедата изпълзяха от дупките
Ulaef
на 10.11.2025 в 07:15:21 #2ForeverBlue Естествено, като биете сте машина и геният от Саламанка гази всички опоненти тактически, но като загубите всичко е тото и договорки.
ForeverBlue
на 10.11.2025 в 07:06:50 #1Каква въдица бе парцал ? Затова А група се нарича Ефбет лига. Вижте резултатите на числото и на Лудогорец. Пълна пародия е това първенство. Всичко е уговорки и договорки, а ние глупаците продължаваме да им пълним стадиона.