Сензацията на есенния полусезон в Югоизточната Трета лига Гигант (Съединение) постигна убедителна победа с 4:1 над втория отбор на ЦСКА. Футболистите на старши треньора Георги Мечечиев превъзхождаха младите армейци през цялото време и логично стигнаха до убедителния успех. За отбора, воден от Стамен Белчев, играха и четирима от футболистите, които се прибраха от лагер в Турция с първия тим.

Резултатът беше открит от Свилен Щерев, който прати топката във вратата след изстрел с глава в 20-ата минута. Четвърт час по-късно Здравко Жилов удвои преднината на своя тим след самостоятелен пробив и отсечен удар.

Йомов: Животът се променя само към по-добро

Публикува снимка

Играчите на ЦСКА II върнаха едно попадение в последната минута на първата част. Юлиян Илиев вкара много красив свободен удар и обра овациите и на феновете на Гигант.

След почивката превъзходството на гигантите продължи и в 70-ата минута стана 3:1. Разписа се нападателят Георги Мавродиев с красив гол по диагонала. Десет минути по-късно беше оформена и крайната разлика в мача - 4:1. Кристиян Николов проби и центрира и Георги Коев с пета прати топката във вратата на малките "армейци".

След мача пък феновете на Гигант се шегуваха, че техните футболисти се представят много добре срещу всеки отбор с името ЦСКА и затова са се устремили към Втора лига, където ще могат да премерят силите си с втория отбор на ФК ЦСКА 1948. На 26-и ноември Гигант игра среща в турнира за Купата на страната срещу ЦСКА и отпадна след изпълнение на дузпи, завършвайки срещата с 9 човека.