ЦСКА загуби от вицешампиона на Чехия Виктория (Пилзен) в четвъртата си контрола по време на лагера в Марбея.

Двубоят на "Arroyo Enmedio Pitch" приключи при резултат 0:3. Точни за победителите бяха Коваржик (на два пъти) и Марко Алвир.

През миналия сезон Виктория стана вицешампион на Чехия, а в момента отборът отново заема второ място във временното класиране на чешкото първенство.

Миналата година ЦСКА също игра контролна среща с днешния си съперник в Марбея. Тогава "армейците" спечелиха с 2:1, а попаденията отбелязаха Едвин Джеси и Енрике Рафаел. Днес подобно стечение на обстоятелствата нямаше. Макар, че една от добрите новини бе именно завръщането на Рафаел.

Снимка 376624

Източник: cska.bg

Ден след срещата с Виктория, "червените" излизат срещу Яблонец. Това ще бъде и последният двубой на отбора на испанска земя. Очаква се треньорът Милош Крушчич да заложи на различен от днешния състав.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

ЦСКА - Виктория (Пилзен) 0:3, чехите увеличават преднината си

Предпоследна контрола за "червените" в Марбея

В рамките на първото полувреме Виктория (Пилзен) владееше топката повече. Атаките на тима не бяха особено опасни, но създаваха известно напрежение пред Черниаускас.

Направи впечатление това, че "армейците" организираха три по-стойностни акции за всички 45 изиграни минути.

Трудностите идваха от това, че започналият от първата минута Ахмедов бе зорко следен от двама защитници. Те не го изпускаха от поглед и за секунда. В един от случаите директно вратарят на "червените" опита да подава към нападателя, но пасът бе париран във важен момент.

Давидов направи добро впечатление, като се включваше на скорост в средата на терена и изостряше действията на столичани в полето на съперника. В същото време той се връщаше и избиваше топката пред краката на опонентите.

Али Соу пак е при ЦСКА

Може би ще играе в мача днес

Чорбаджийски вършеше на ниво работата си, но на няколко пъти увисна при прострелните центрирания по фланговете на състава от Пилзен.

Соломон-Отабор разочарова в поредна проверка на софиянци, като бе статичен, не се движеше нито в моментите, в които беше с топката в крака, нито когато изчакваше подаване.

Жеферсон се отчете с важни намеси в защита, като дори в един от случаите изчисти кълбото от самата голлиния.

Коваржик отбеляза единственото попадение за първото полувреме. Той засече пас по фланга, като получи топката от свой съотборник и единственото, което направи, бе да постави десния си крак на пътя на движението на кълбото.

Този път Черниаускас бе безпомощен, а съперникът на българския тим излезе напред в резултата.

Ситуацията на терена се запази непроменена до почивката.

Още един шотландски клуб пожела напуснал ЦСКА

Тони Уот може да поеме към Хибърниън

Само две минути след паузата Пинто сбърка подаване назад, топката бе овладяна от Коваржик, който не остави шансове на Гълъбов, а след това стреля неспасяемо и във вратата на Черниаускас за 0:2.

Малко след това Пинто остана да лежи на земята и бе принудително заменен.

В 67-ата минута падна и трети гол в "червената" врата. Негов автор стана влезлият минути по-рано на терена Марко Алвир.

Албентоса от ЦСКА попадна в любопитна класация

Вижте каква е тя

Това бе дебютното попадение на хърватина с екипа на Виктория, макар и в неофициална среща.

Петнадесет минути преди края и Ахмедов получи травма. Той отстъпи мястото си на терена на завърналия се след продължителна контузия Енрике Рафаел.

Ударът за Ахмедов бе в областта на гърба. Не е ясно какво е естеството на нараняването му.

Снимка 464068

Източник: CSKA.bg

Това, което е известно, е че ЦСКА получи вече 9 гола във вратата си по време на проверките в Марбея, без футболистите на тима да успеят да се разпишат нито веднъж.