ЦСКА-София записа грандиозен успех, макар и в приятелски двубой, след като победи италианския гранд Интер.

В Рисконе ди Брунико "червените" надделяха с 2:1.

Точни в полза на победителите бяха Арсенио Нунеш и Преслав Йорданов. Почетното попадение за "нерадзурите" бе дело на ветерана Родриго Паласио.

Това бе и първият сблъсък между тези два съперника, след епичните полуфинали за КЕШ през 1967 година.

На стадиона присъства голяма група фенове на ЦСКА, от всички краища на Италия.

ТОПСПОРТ проследи на живо за вас всичко случило се на терена:

ГЛЕДАЙ ТУК: Интер - ЦСКА-София

Най-престижната контрола за "червените" в Австрия

Първото полувреме премина на един дъх, като и двата състава демонстрираха доста високи обороти на игра.

Първата по-добра възможност се откри пред Галчев, който можеше да вкара за 1:0 за "червените" след само 7 минути игра.

Три минути по-късно обаче грешка нямаше, а настойчивостта на "армейците" в откриващата част от мача бе възнаградена.

След вихрена акция на столичани, Арсенио Нунеш ознаменува доброто си представяне през цялата първа част с попадение за състава си.

От българския щаб приеха доста радушно откриването на резултата, което действително бе заслужено, с оглед на показаното от двата отбора до този момент.

Още в 14-ата минута обаче Родриго Паласио върна Интер в срещата с гол за 1:1.

Десет по-късно шут на Маламов разтресе рамката на вратата на Ханданович, но след като се отклони в дясната греда, се върна обратно в игра.

След 30 минути игра, италианците получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за доста спорно нарушение на Перес срещу Пинамонти.

Младокът застана зад топката от бялата точка и стреля силно, но Китанов спаси удара му!

Така резултатът се запази непроменен до почивката, въпреки настойчивостта на състезателите на домакините, които в този мач играха в бели спортни екипи.

Точно 10 минути след паузата, подобно на развоя на срещата от първото полувреме, "червените" се отчетоха с нов гол.

Автор на попадението стана Преслав Йорданов, който успя да преодолее защитата на новия страж на съперниковата врата - Карисо и покачи на 2:1.

До края на мача и двамата треньори изпробваха различни игрови постройки и осъществиха множество смени, но нова промяна в резултата така и не беше регистрирана.

Така "армейците" завършиха по забележителен начин лагера си преди старта на новия сезон в Първа професионална лига.

На 23 юли ЦСКА ще представи новата си селекция преди мача с Удинезе на „Армията”, който започва в 18:00 часа.

Входът за проверката е свободен, а на трибуните се чакат около 10 000 зрители.