Бившият спортен директор на ЦСКА Кристиано Джарета си спомни за периода при "червените". Ръководителят даде интервю в родината си за Tuttomercatoweb.com, в което говори за кариерата си извън Италия.
В първата част от него той говори за периода си на "Армията", а във втората за Уотфорд. Представяме ви думите на италианеца за престоя си при "армейците".
"Двата сезона в ЦСКА бяха изненада за мен. Да, нивото беше по-ниско от това в Италия, но можех да вдишвам въздуха на една велика история. Това е най-успешният клуб в България, имал е успехи в Европа. Феновете живеят с футболна страст и следват отбора навсякъде. Не само в България, но в цяла Източна Европа, има едно усещане за принадлежност на привържениците към любимия им клуб. В момента ЦСКА се опитва да се върне към миналата слава, тъй като в Лудогорец е шампион. Според мен това скоро ще бъде постигнато", заяви Джарета.
"След дълги години в Италия исках да се пробвам в чужбина и съм удовлетворен. Пътувах много из Европа, гледах мачове и се появи възможността. Тогава аз вече говорех много добър английски и това ми помогна. Това е много важно за всеки, който иска да работи зад граница. Естествено, че имаше трудности в България, най-вече заради използването на кирилицата, но ЦСКА е клуб с международни измерения, взимат се чуждестранни треньори, а и единият собственик живее в Америка (б.ред. - вероятно говори за Христо Стоичков) и говори английски. На мен не ми се налагаше да уча български, тъй като имаше много малко местни футболисти, а по-младите сред тях говореха английски. В момента уча испански и френски", допълва 54-годишният италианец.
"Всеки амбициозен спортен директор трябва да прави разлика между футболните нации и на кой пазар оперират най-много. Когато работех в Италия, най-често търсех играчи на изток. Във всеки клуб трябва да се съобразяваш с бюджета и политиката. Едва след това да се захванеш за работа. В ЦСКА търсехме футболисти в Южна Америка, Франция и Белгия. Бюджетът не беше голям и трябва да използваме въображението си, за да може да убедим млади футболисти да преминат в клуба", призна Кристиано Джарета.
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:39:39 #58Плющя наред де що цепка видя..без значение, японка, кукла или Тити
german
на 26.12.2022 в 15:38:51 #57деграданти
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:37:45 #56Тити, ти си чакай редеа, пезевенг
Тебе утре ща плющя
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:36:52 #55И хоризонтална да е цепката, пак няма да й се размине. Ша я изплющя
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:34:56 #54Няма значение Бориле, важното е хъфката да е перпендикулярна
german
на 26.12.2022 в 15:34:46 #53а, ей го и кос, загубата съвсем му е размътила разсъдъка
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:33:55 #52Ша я пускам ма сириците за 150$/час
german
на 26.12.2022 в 15:32:57 #51...добре че няма един левскар във форума /всички са нощна смяна/, ще ни излезе приказка, иди обяснявай после че нЕмаш сестра
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:32:28 #50german
на 26.12.2022 в 15:31:00 #49потресен съм...
сипвам си ханки, чърчил ме благославя от ада
german
на 26.12.2022 в 15:29:13 #48150к паунда са кажи речи 1/2 млн леваС
за тези пари може да си
живо същество всеки божи ден до края на живота
german
на 26.12.2022 в 15:22:29 #47вий луди ли сте, бе
german
на 26.12.2022 в 15:14:29 #46Mr. k4v, преди време един мой служител, младо момче празнуваше юбилей покани цялата банда, направихме си гнусен майтап и му подарихме надуваема секс кукла, ама я напълнихме с хелий, това чудовище се рееше на един канап около 2 метра дълъг
пичът много се обиди и му личеше, ама към края на купона дойде истинският подарък - 2 стриптизьорки с "консумация", много хубави момичета рускинчета на 20-ина години
тоя дойде на работа след три дни, разтерзан, осмукан, разбит, ама изглеждаше доволен
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 15:00:46 #45Папагал
Твойта женка и на Коледа ли бачка
Сигур на двойна тарифа
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 14:59:02 #44Тити веднъж на високосна година хвана ена победа с триста(300)зора и получи оргазъм
Пп... Папагал, бегай пържи тиквички, че жена ти няма ти пусне довечера
papagalex
на 26.12.2022 в 14:52:04 #43И,когато жената е на работа де
papagalex
на 26.12.2022 в 14:50:30 #42Аз сутрин само чета,тва съм го писал 1 милион пъти,само след работа влизам да пиша някоя простотия
papagalex
на 26.12.2022 в 14:48:06 #41Тити,днеска докато си пиех кафето ви четох
german
на 26.12.2022 в 14:47:48 #40Mr. k4v, какви са тези зловещи истории дето ги пускаш,
Стивън Кинг ряпа да яде, тунджак с неговите изровени трупове и той бледнее
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 14:42:18 #39След час ела да те почеша ОТЗАТ
: