Бившият спортен директор на ЦСКА Кристиано Джарета си спомни за периода при "червените". Ръководителят даде интервю в родината си за Tuttomercatoweb.com, в което говори за кариерата си извън Италия.
В първата част от него той говори за периода си на "Армията", а във втората за Уотфорд. Представяме ви думите на италианеца за престоя си при "армейците".
"Двата сезона в ЦСКА бяха изненада за мен. Да, нивото беше по-ниско от това в Италия, но можех да вдишвам въздуха на една велика история. Това е най-успешният клуб в България, имал е успехи в Европа. Феновете живеят с футболна страст и следват отбора навсякъде. Не само в България, но в цяла Източна Европа, има едно усещане за принадлежност на привържениците към любимия им клуб. В момента ЦСКА се опитва да се върне към миналата слава, тъй като в Лудогорец е шампион. Според мен това скоро ще бъде постигнато", заяви Джарета.
"След дълги години в Италия исках да се пробвам в чужбина и съм удовлетворен. Пътувах много из Европа, гледах мачове и се появи възможността. Тогава аз вече говорех много добър английски и това ми помогна. Това е много важно за всеки, който иска да работи зад граница. Естествено, че имаше трудности в България, най-вече заради използването на кирилицата, но ЦСКА е клуб с международни измерения, взимат се чуждестранни треньори, а и единият собственик живее в Америка (б.ред. - вероятно говори за Христо Стоичков) и говори английски. На мен не ми се налагаше да уча български, тъй като имаше много малко местни футболисти, а по-младите сред тях говореха английски. В момента уча испански и френски", допълва 54-годишният италианец.
"Всеки амбициозен спортен директор трябва да прави разлика между футболните нации и на кой пазар оперират най-много. Когато работех в Италия, най-често търсех играчи на изток. Във всеки клуб трябва да се съобразяваш с бюджета и политиката. Едва след това да се захванеш за работа. В ЦСКА търсехме футболисти в Южна Америка, Франция и Белгия. Бюджетът не беше голям и трябва да използваме въображението си, за да може да убедим млади футболисти да преминат в клуба", призна Кристиано Джарета.
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:29:25 #98Я провери зад пердетата... Да няма някой тираджия
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:28:43 #97А ти ако не пържеш тиквички и женка ти няма те отрази
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:27:53 #96Папагал, важното в случая е, че ти отразяваш
papagalex
на 26.12.2022 в 16:27:25 #95Тити е тука,паразитите и те,Ко му трябва повече на един изпаднал терасен мигрант
mottorrhead
на 26.12.2022 в 16:27:03 #94Кучев Яла ти покажа къв пес си имам, у враца така са на прИмоция... а си зел жена, получаваш куче като бонус..... Тейк уан, гет уан фрии
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:26:57 #93Мотор, нищо не казвай. Така ще разсееш съмненията иначе ще ни убедиш
papagalex
на 26.12.2022 в 16:26:00 #92Нема нужда да пишеш по 200 комента някой те отрази
mottorrhead
на 26.12.2022 в 16:24:59 #91Коса след поредната катастрофална плесница от Тити съвсем оглупе.. жалко, симпатяга беше ама, ден след ден тлее като свещичка...не знам кво да кажа....
papagalex
на 26.12.2022 в 16:24:49 #90Тука съм е,таласъм
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:24:22 #89Чай видя точищата на къде са
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:23:10 #88Папагалката къде изчезна?
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:21:59 #87Днес те съжалих
Поне по Празниците да си щастлив
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:17:32 #86Как стоят нещата?
С еднополовата.
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:16:11 #85Не ми се е случвало Тити. От ороспии не можах да се образовам
Ако имаш опит, споели
С еднполпвата либов
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:14:38 #84Тити, на твое място щях ги опъна и двамата
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:13:35 #83А ако е миньон до 1,50 м? Знаеш ли?
Питай Мотор, не се стеснявай, по паргинзите съм видял 2 и 200
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:11:37 #82Мотор, знаш ли ка се еве Северозападна г-жа, м? Питай, че да ти кажа
А куца такава знаеш ли, м?
Ай питай пак
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:08:23 #81Мотор, ти ли си бре?
Или врачанката ти е влязла в акуанта
Unter pantofeln
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:07:03 #80Тити, що така?
Балдъзата е резервната гума на... Тира
Хакай до като избие баланса
Аз нямам "резервна" гума... имам агалък
german
на 26.12.2022 в 16:05:43 #79моторфюрер,
ами то...какво друго остана