Бившият спортен директор на ЦСКА Кристиано Джарета си спомни за периода при "червените". Ръководителят даде интервю в родината си за Tuttomercatoweb.com, в което говори за кариерата си извън Италия.
В първата част от него той говори за периода си на "Армията", а във втората за Уотфорд. Представяме ви думите на италианеца за престоя си при "армейците".
"Двата сезона в ЦСКА бяха изненада за мен. Да, нивото беше по-ниско от това в Италия, но можех да вдишвам въздуха на една велика история. Това е най-успешният клуб в България, имал е успехи в Европа. Феновете живеят с футболна страст и следват отбора навсякъде. Не само в България, но в цяла Източна Европа, има едно усещане за принадлежност на привържениците към любимия им клуб. В момента ЦСКА се опитва да се върне към миналата слава, тъй като в Лудогорец е шампион. Според мен това скоро ще бъде постигнато", заяви Джарета.
"След дълги години в Италия исках да се пробвам в чужбина и съм удовлетворен. Пътувах много из Европа, гледах мачове и се появи възможността. Тогава аз вече говорех много добър английски и това ми помогна. Това е много важно за всеки, който иска да работи зад граница. Естествено, че имаше трудности в България, най-вече заради използването на кирилицата, но ЦСКА е клуб с международни измерения, взимат се чуждестранни треньори, а и единият собственик живее в Америка (б.ред. - вероятно говори за Христо Стоичков) и говори английски. На мен не ми се налагаше да уча български, тъй като имаше много малко местни футболисти, а по-младите сред тях говореха английски. В момента уча испански и френски", допълва 54-годишният италианец.
"Всеки амбициозен спортен директор трябва да прави разлика между футболните нации и на кой пазар оперират най-много. Когато работех в Италия, най-често търсех играчи на изток. Във всеки клуб трябва да се съобразяваш с бюджета и политиката. Едва след това да се захванеш за работа. В ЦСКА търсехме футболисти в Южна Америка, Франция и Белгия. Бюджетът не беше голям и трябва да използваме въображението си, за да може да убедим млади футболисти да преминат в клуба", призна Кристиано Джарета.
german
на 26.12.2022 в 16:43:52 #118криптира = шифроване
mottorrhead
на 26.12.2022 в 16:43:41 #117Кучев глей кво страшилище е песо а и е още само на 15 годинки... https://photos.app.goo.gl/aXRc67XTRK2HNGUv8 https://photos.app.goo.gl/yMz9opjQeiQ46P5R9 Но най- много се гордея с кюмбето, много Коледна атмосфера придаде, не че за едно екстъзи се нуждая от Коледа ама........ https://photos.app.goo.gl/EzUPomDYE7Hstavv5
papagalex
на 26.12.2022 в 16:42:37 #116Тити,ти що не си постнеш жената тука
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:42:31 #115Хер, ко рече? КО?
Ко туй криптира?
Изеинете/Entschudigung Sie bite
Nicht feerstandluchj
german
на 26.12.2022 в 16:42:23 #114"бивш емигрант, нЕма"
надпис над входа
на отдел "емиграция" при УББС
mottorrhead
на 26.12.2022 в 16:42:02 #113https://photos.app.goo.gl/aXRc67XTRK2HNGUv8 https://photos.app.goo.gl/yMz9opjQeiQ46P5R9 Но най- много се гордея с кюмбето, много Коледна атмосфера придаде, не че за едно екстъзи се нуждая от Коледа ама........ https://photos.app.goo.gl/EzUPomDYE7Hstavv5
papagalex
на 26.12.2022 в 16:41:40 #112Деа и гръцката медуза проста
papagalex
на 26.12.2022 в 16:40:49 #111Балък си ти,палячо.Добре че е форума се хвалиш,че имаш жена
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:39:55 #110Тити, ти си мигрант
С букла
german
на 26.12.2022 в 16:39:48 #109тоз форум, трябва по някакъв начин да се криптира, дагоева
papagalex
на 26.12.2022 в 16:39:03 #108А е, сутринта ставам за работа и тая мойта ми вика ква е тая с каскета,а бе добре че и пратих целия чат да разбере,щот беше ме изяла с парцалите за няма нищо Зарад тая гръцка медуза
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:38:56 #107Ultras Migrants
Алеее
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:37:48 #106Хер, внимателно със скъпоценната течност!!! Да не се налага Мотора и Папагала да ги прая на моп... 2 в 1
german
на 26.12.2022 в 16:37:43 #105emigrant power
mottorrhead
на 26.12.2022 в 16:35:19 #104Сашке ми всяко удоволствие се заплаща, аз ко съм виновен, че си балък
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:34:30 #103Ако те сърби ОтзаТ и на теб ще тегля една
Благословия
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:33:29 #102Папагал, може ли саз да му тегля една.... благословия(не пишка каквото си помисли) вместо теб? По сочна ще е....благословията
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 16:31:25 #101Или се наведи под котлона да провериш
Ама не се навеждай много, че да не цъфне кафявата точка ОТЗАТ
Тираджиията
няма да издържи на гледката
papagalex
на 26.12.2022 в 16:30:43 #100Мотор, теб ща псувам до девето коляно,гръцка мишка измислена
: Зарад твойто буле дет съм го видял си имах проблеми и обяснения вкъщи,калмар
german
на 26.12.2022 в 16:29:47 #99разлях си ханкито, блеать
:
добре че си сипвам малки 30мг, не са големи пораженията