Бившият спортен директор на ЦСКА Кристиано Джарета си спомни за периода при "червените". Ръководителят даде интервю в родината си за Tuttomercatoweb.com, в което говори за кариерата си извън Италия.
В първата част от него той говори за периода си на "Армията", а във втората за Уотфорд. Представяме ви думите на италианеца за престоя си при "армейците".
"Двата сезона в ЦСКА бяха изненада за мен. Да, нивото беше по-ниско от това в Италия, но можех да вдишвам въздуха на една велика история. Това е най-успешният клуб в България, имал е успехи в Европа. Феновете живеят с футболна страст и следват отбора навсякъде. Не само в България, но в цяла Източна Европа, има едно усещане за принадлежност на привържениците към любимия им клуб. В момента ЦСКА се опитва да се върне към миналата слава, тъй като в Лудогорец е шампион. Според мен това скоро ще бъде постигнато", заяви Джарета.
"След дълги години в Италия исках да се пробвам в чужбина и съм удовлетворен. Пътувах много из Европа, гледах мачове и се появи възможността. Тогава аз вече говорех много добър английски и това ми помогна. Това е много важно за всеки, който иска да работи зад граница. Естествено, че имаше трудности в България, най-вече заради използването на кирилицата, но ЦСКА е клуб с международни измерения, взимат се чуждестранни треньори, а и единият собственик живее в Америка (б.ред. - вероятно говори за Христо Стоичков) и говори английски. На мен не ми се налагаше да уча български, тъй като имаше много малко местни футболисти, а по-младите сред тях говореха английски. В момента уча испански и френски", допълва 54-годишният италианец.
"Всеки амбициозен спортен директор трябва да прави разлика между футболните нации и на кой пазар оперират най-много. Когато работех в Италия, най-често търсех играчи на изток. Във всеки клуб трябва да се съобразяваш с бюджета и политиката. Едва след това да се захванеш за работа. В ЦСКА търсехме футболисти в Южна Америка, Франция и Белгия. Бюджетът не беше голям и трябва да използваме въображението си, за да може да убедим млади футболисти да преминат в клуба", призна Кристиано Джарета.
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:24:52 #158user avatar 100379 СЛЕДВАЙ boril-atanasov на 26.12.2022 в 19:23:57#252 Па да няма съм прозрачен Ми ко са минеш ежедневно може и да станеш
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:24:16 #157Съответно Костакурта
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:23:54 #156user avatar 101158 СЛЕДВАЙ kos-kos1914 на 26.12.2022 в 19:22:52#247 А Ко
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:23:43 #155Под мен
Пана
Баш ми е драго
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:23:24 #154Таварищ Николовь
Пазави меня тиха па имени
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:22:52 #153А
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:22:41 #152Де го Панайотнъм?
Халюцинации ли имате?
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:22:28 #151Борил е цветнокож
german
на 26.12.2022 в 17:22:17 #150камарад Пана, честь имею
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:21:38 #149Една врачанка требва 24/7 да е на куро и 3 пъти в седмицата со кютек, со кротце
Ей тъй... Да си знае
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:20:11 #148Другарю Николов, капацитета на другаря Стаменов просто не е достатъчен да поеме толкова простотия, колкото се лее напоследък във форума. Ако знаеше, че академичната общност се е събрала на симпозиум в този статия , щеше поне са мине да отдаде чест
german
на 26.12.2022 в 17:19:36 #147хер кос, аз съм тиловак, бе щандартенфюрер на Полевата кухня на ескадрон Бялка при УББС
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:18:00 #146СЛЕДВАЙ 14k4v88 на 26.12.2022 в 19:05:08#220 *титажа = тиража Туй, оти си мисля за Титката =====))) =========== И аз си мисля за него
Да не станвм на кълбо
german
на 26.12.2022 в 17:17:16 #145РУМНО
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:15:47 #144Хер Герман е ог контраразузнаването
german
на 26.12.2022 в 17:12:56 #143другарят Панайот, към 19 часа се е изказал в съседната статия, явно отбягва академичното общество и полевата кухня
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:12:19 #142Къде тез снимки бре
И аз искам
:
Мотооооррр
:
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:11:12 #141Три сезона попивах
Батка като гъба
.
german
на 26.12.2022 в 17:10:15 #140снимките, на моторфюрера са достойни за фотоизложба, а аз съм 88
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:09:59 #139ПП басове не хващам =====) =) ====) =))))) ==== И аз