Бившият спортен директор на ЦСКА Кристиано Джарета си спомни за периода при "червените". Ръководителят даде интервю в родината си за Tuttomercatoweb.com, в което говори за кариерата си извън Италия.
В първата част от него той говори за периода си на "Армията", а във втората за Уотфорд. Представяме ви думите на италианеца за престоя си при "армейците".
"Двата сезона в ЦСКА бяха изненада за мен. Да, нивото беше по-ниско от това в Италия, но можех да вдишвам въздуха на една велика история. Това е най-успешният клуб в България, имал е успехи в Европа. Феновете живеят с футболна страст и следват отбора навсякъде. Не само в България, но в цяла Източна Европа, има едно усещане за принадлежност на привържениците към любимия им клуб. В момента ЦСКА се опитва да се върне към миналата слава, тъй като в Лудогорец е шампион. Според мен това скоро ще бъде постигнато", заяви Джарета.
"След дълги години в Италия исках да се пробвам в чужбина и съм удовлетворен. Пътувах много из Европа, гледах мачове и се появи възможността. Тогава аз вече говорех много добър английски и това ми помогна. Това е много важно за всеки, който иска да работи зад граница. Естествено, че имаше трудности в България, най-вече заради използването на кирилицата, но ЦСКА е клуб с международни измерения, взимат се чуждестранни треньори, а и единият собственик живее в Америка (б.ред. - вероятно говори за Христо Стоичков) и говори английски. На мен не ми се налагаше да уча български, тъй като имаше много малко местни футболисти, а по-младите сред тях говореха английски. В момента уча испански и френски", допълва 54-годишният италианец.
"Всеки амбициозен спортен директор трябва да прави разлика между футболните нации и на кой пазар оперират най-много. Когато работех в Италия, най-често търсех играчи на изток. Във всеки клуб трябва да се съобразяваш с бюджета и политиката. Едва след това да се захванеш за работа. В ЦСКА търсехме футболисти в Южна Америка, Франция и Белгия. Бюджетът не беше голям и трябва да използваме въображението си, за да може да убедим млади футболисти да преминат в клуба", призна Кристиано Джарета.
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:41:12 #178#цял ден
mottorrhead
на 26.12.2022 в 17:40:49 #177Панчо маторя е на 6, а и нов живот от 0 почнах
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:40:49 #176Папагала пържи тиквички Пана, щот цял за теб мИчтайшИ
УмеренЦСКА
на 26.12.2022 в 17:40:21 #175...Публикуваното интервю на Джарета е много характерно. Трябва да бъдем наясно как третират България "европейците"... ...Последният абзац от интервюто на Джарета няма да го копирам, може да се прочете от всички! И всеки може да оцени "колониалния" му характер! За емоции няма никакво място, такова е положението! В него присъстват понятия като "бюджет" и особено "въображение", ако някой е обърнал внимание на тези понятия...
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:40:14 #174user avatar 101158 СЛЕДВАЙ kos-kos1914 на 26.12.2022 в 19:37:09#273 Ебасимо Ша ма пропиете Бегам... Да зареждам и режа тънко, тънко Сиромаа форума го развАли
Ми с къфто са сбереш такъв стааш
german
на 26.12.2022 в 17:39:24 #173къде е тунджата, дето е очистил Христос, да го кОпаме и после да го изровим, м
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:39:02 #172Але, Мемет ги опраши
П.П
Към цвят са фустите на Ливърпул, че съм далтонис
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:38:24 #171Не моа смогна да наливам
, братче
Тук не е за мен
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:37:09 #170Ебасимо
Ша ма пропиете
Бегам... Да зареждам
и режа тънко, тънко
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:36:42 #169Тия неграмотните от Ливърпул ако допребият Мингс ша почерпа
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:35:27 #168Наздраве Ванка
Връви ли маторя или трева чистене на аспуа
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:34:26 #167Ае Костакурта, де са изходил папагала уе, 3 страници назад го нема
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:34:25 #166Аааааасаааа
И графското Метъл Форевер тукаа
Ша са напъкам братче като дърт рокер върху Харлей Дейвидсън, братче
mottorrhead
на 26.12.2022 в 17:33:22 #165Панчо, wb..
german
на 26.12.2022 в 17:32:26 #164джаб, пускай съкоментаторъ въФ wc, дръпни синджирчето
,,
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:32:24 #163Ей, маймуни, живи и здрави да сте, чат - пат ми липсвате =================== А ти на нас ич, оти само за футбол шпрехаш
Не мой се пие рикия с тебе
Ай
жив, но здрав ти и всичкото фемили
Пп...папагал,внимавай какво си пожелаваш, да не се сбъдне
Ей ти го къде е Паната
metalkris6
на 26.12.2022 в 17:32:20 #162Здравейте коледари
Да сте живи и здрави и в черния дроб корави
german
на 26.12.2022 в 17:27:38 #161кос, ся разбра ли какво е кадър на РУМНО, виж как изкарах паната на светло
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:27:32 #160СЛЕДВАЙ boril-atanasov на 26.12.2022 в 19:26:03#256 Е то вали всеки ден СъкоментаторЪ е тотален То заради това не излизам без сапун
Ей, маймуни, живи и здрави да сте, чат - пат ми липсвате
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:25:53 #159Пажалуйста, гаварите бите по нашенску, ничево не разумям... kypppва мач
Холеа ясна
Кохание