Бившият спортен директор на ЦСКА Кристиано Джарета си спомни за периода при "червените". Ръководителят даде интервю в родината си за Tuttomercatoweb.com, в което говори за кариерата си извън Италия.
В първата част от него той говори за периода си на "Армията", а във втората за Уотфорд. Представяме ви думите на италианеца за престоя си при "армейците".
"Двата сезона в ЦСКА бяха изненада за мен. Да, нивото беше по-ниско от това в Италия, но можех да вдишвам въздуха на една велика история. Това е най-успешният клуб в България, имал е успехи в Европа. Феновете живеят с футболна страст и следват отбора навсякъде. Не само в България, но в цяла Източна Европа, има едно усещане за принадлежност на привържениците към любимия им клуб. В момента ЦСКА се опитва да се върне към миналата слава, тъй като в Лудогорец е шампион. Според мен това скоро ще бъде постигнато", заяви Джарета.
"След дълги години в Италия исках да се пробвам в чужбина и съм удовлетворен. Пътувах много из Европа, гледах мачове и се появи възможността. Тогава аз вече говорех много добър английски и това ми помогна. Това е много важно за всеки, който иска да работи зад граница. Естествено, че имаше трудности в България, най-вече заради използването на кирилицата, но ЦСКА е клуб с международни измерения, взимат се чуждестранни треньори, а и единият собственик живее в Америка (б.ред. - вероятно говори за Христо Стоичков) и говори английски. На мен не ми се налагаше да уча български, тъй като имаше много малко местни футболисти, а по-младите сред тях говореха английски. В момента уча испански и френски", допълва 54-годишният италианец.
"Всеки амбициозен спортен директор трябва да прави разлика между футболните нации и на кой пазар оперират най-много. Когато работех в Италия, най-често търсех играчи на изток. Във всеки клуб трябва да се съобразяваш с бюджета и политиката. Едва след това да се захванеш за работа. В ЦСКА търсехме футболисти в Южна Америка, Франция и Белгия. Бюджетът не беше голям и трябва да използваме въображението си, за да може да убедим млади футболисти да преминат в клуба", призна Кристиано Джарета.
mottorrhead
на 26.12.2022 в 18:04:07 #198Убава си ми е къщичката, лошото е че края на март, тряа се махаме, собственика си я праи Airbnb..... Става все по трудно в старият град с квартирите..
:
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 18:03:52 #197user avatar 78029 СЛЕДВАЙ Bloody_Sword на 26.12.2022 в 19:57:21#301 Панайот, Твойте Спърс пак стъпиха накриво. Здрастеее
И точката ти беше ногу, нищо не играха, особено тия дето бяха на сметовното
Bloody_Sword
на 26.12.2022 в 18:03:23 #196Тити, На твое място ши са притесня за Манчо. Роналдо на изпроводяк е пуснал циганска клетва. Утре Гората ши ва клати.
mottorrhead
на 26.12.2022 в 18:01:31 #195Коце за мен кюмбето е безценно, много му се радвам, аз си го паля ей така за разкош, вчера даже си изпекохме кестени, иначе тук не е падало все още под 19°...
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:59:18 #194Я чай си пусна Ливъра... Може да стане 2:2
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:58:20 #193И защо врачАнката е без халат на фЮтойла?
Топло ли е?
mottorrhead
на 26.12.2022 в 17:57:41 #192Шот ме мързи, да са ми под ръка
Bloody_Sword
на 26.12.2022 в 17:57:21 #191Панайот,
Твойте Спърс пак стъпиха накриво.
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:56:00 #190Мотор, що дървата ти са у хола???
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:53:25 #189user avatar 10455 СЛЕДВАЙ german на 26.12.2022 в 19:50:20#295 ...казва се Седянка /Тлака/ Тлака са вика по нашия край, вие мякащите му викате сидянкъ
panayot_stamenov
на 26.12.2022 в 17:52:17 #188user avatar 10455 СЛЕДВАЙ german на 26.12.2022 в 19:46:35#290 пържи тиквички... ****************** кви тиквички, бе кос сега е сезона на мидите Кви миди у Марица бе, там само някой токсичен сопол да извадиш
Bloody_Sword
на 26.12.2022 в 17:51:39 #187Засада.
Bloody_Sword
на 26.12.2022 в 17:51:23 #186За Вила съм, чакайки големият мач на Арсенал.
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:50:10 #185Бегам си у ВТЛ да си броя точищата
metalkris6
на 26.12.2022 в 17:49:38 #184Тоя Нунес от Ливъра е.., няма такъв дърводелец
Колко милиона дадоха не помня
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:49:11 #183Бориле
Ай фанете се под ръчичка с Уметената пенсия и чепкайте вълна на чаша липов чай
german
на 26.12.2022 в 17:46:35 #182пържи тиквички... ****************** кви тиквички, бе кос
сега е сезона на мидите
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:46:09 #181Умерен, чу ли
Глоби
Гомеми
kos-kos1914
на 26.12.2022 в 17:45:17 #180Ся о онова говедо.. Рулз ако довтаса
. и иибал съм го и камиона
Да врви сам на автипилот
И аз съм
... пилот
german
на 26.12.2022 в 17:43:02 #179умерен, пиши по темата, че глоби големи...