След завръщането си в ЦСКА преди десетина дни Любослав Пенев вече на два пъти подчерта, че водените от него отбори играят силно и успешно срещу всички съперници. Повод за това съждение бе позитивната му статистика като треньор срещу Лудогорец, а в кариерата си има общо 81 победи, 39 равенства и 49 загуби в общо 169 срещи начело на ЦСКА, Литекс, Царско село, ЦСКА и националния отбор на България.

Когато обаче става дума за директен дуел с друг наставник, се откроява името на Николай Киров, който определено е същински кошмар за Любо, пише "Тема спорт". Именно срещу Белия ще се изправи Ел Голеадор днес от 20:00 часа на "Армията", когато червените приемат Арда в шампионатна среща. Това ще бъде пети сблъсък между двамата, като дотук Пенев все още няма победа над родения в Пловдив специалист.

Петър Жеков чака Любо Пенев за разговор

"Очаквам разговор с Любо Пенев"

Първият им треньорски двубой бе през пролетта на 2019-а, когато в рамките на 12 дни воденият от Киров Ботев Пд изигра три мача срещу ЦСКА на Любо. И усмивките три пъти бяха в жълто-черно. Първо канарчетата елиминираха драматично столичани в полуфиналите за купата. В Коматево те надделяха с 3:2 с късен гол на резервата Феребори Доре, а на "Армията" с девет човека изтръгнаха скъпоценно равенство 3:3. Тогава червените стигнаха до обрат от 0:2 на почивката (Неделев и Балтанов) до 3:2 пет минути преди края (Евандро и Соу-2), а нещата отиваха към продължения. Кристиан Димитров обаче изравни в 88-ата минута и класира пловдивчани на финала.

Пет дни по-късно, вече на свой терен, Ботев удари армейците с 2:0 и в плейофите чрез Доре и Неделев. Шампионските амбиции на ЦСКА бяха попарени, а след още 4 дни Любо Пенев напусна огорчен поста си с декларация. В нея той изтъкна, че чувства "яростна опозиция" вътре в клуба, но със сигурност пораженията от Белия също са наклонили решението му в тази посока.

През миналата есен Киров и Пенев отново се изправиха един срещу друг, след като още през април поеха съответно Арда и Царско село. И победата пак бе за Белия - 2:0 в Кърджали с голове на Румен Руменов и Светослав Ковачев. Ще прекъсне ли лошата си серия Ел Голеадор от петия опит, ще разберем тази вечер.