Голямата сензация на Копа Америка е факт! Домакините от Аржентина вече са аут от надпреварата, след като отпаднаха повече от драматично от Уругвай след изпълнения на дузпи. В редовното време резултатът бе 1:1, но при 11-метровите наказателни удари урусите бяха по-точни и концентрирани и взеха победата.

Те играха в доста голям период от двубоя с човек по-малко, след като голмайстора Диего Перес бе изгонен още в 39-ата минута. В 86-ата минута и Хавиер Масчерано от домакините пое по-рано към душовете.

В полуфиналната фаза на надпреварата Уругвай ще трябва да се изправи срещу отбора на Перу, който снощи надви Колумбия с 2:0 след продължения.

В първите минути на срещата Аржентина бе по-добрият тим на терена. Домакините натискаха доста и създадоха няколко ситуации още в първите секунди. В 5-ата минута обаче Уругвай шокира всички фенове на домакините с попадение.

Диего Форлан центрира от фаул, Касерес стреля с глава, но Ромеро не изби добре топката и от близо Диего Перес се възползва и откри резултата - 1:0.

Само 13 минути обаче трая радостта на урусите. Меси центрира прекрасно към Игуаин и тарана на Реал Мадрид не остави никакви шансове на Муслера да спаси - 1:1.

В 31-ата минута Аржентина ликуваше отново. Пак Меси асистира и пак Игуаин вкара, но този път бе маркирана засада и голът не бе зачетен.

За да бъде драмата пълна, в 36-ата минута и Уругвай стигна до втори гол. Мартин Касерес бе точен с глава, но и този гол не бе зачетен заради засада.

В 39-ата минута обаче гостите бяха обляни от студен душ. Голмайсторът Диего Перес пое към душовете след втори жълт картон. Въпреки това, до края на полувремето те имаха възможност за още един, но Диего Лугано разтресе гредата.

През втората част играта бе значително по-спокойна и скучна. Аржентина владееше инициативата, след като бе и с човек повече, но до чисти голови ситуации се стигаше рядко. В най-чистата Меси пропусна, обезкуражен от хубавото спасяване на Муслера.

В 86-ата минута бе възстановено и численото равенство, след като Масчерано бе изгонен. Така се стигна до продължения, в които също не се случи нищо особено.

При наказателните удари точни за аржентинците бяха Лео Меси, Николас Бурдисо, Хавиер Пасторе и Гонсало Игуаин. Карлос Тевес обаче пропусна наказателния си удар и благодарение на това Аржентина отпадна и потопи в скръб цялата страна, която жадуваше този домакински триумф.

АРЖЕНТИНА - УРУГВАЙ 5:6 (1:1 в редовното време)
0:1 Перес (5), 1:1 Игуаин (18)