Ливърпул ще се бори за трофея от Световното клубно първенство. Шампионът на Европа се класира на финал в Катар, след като много трудно надви мексиканския Монтерей с 2:1. Селекцията на Юрген Клоп се добра до успеха в 91-ата минута, когато всичко беше решено от точния изстрел на резервата Роберто Фирмино. Преди това Наби Кейта бе дал преднина на своите още в 12-ата минута, а пък в ответната атака Фунес Мори изравни.

Силно второ полувреме стигна на Фламенго за финал в Доха

Бразилският тим надви с 3:1 Ал-Хилал

Като цяло полуфиналът предложи доста положения и за двата тима, а Юрген Клоп изненада всички специалисти с решението си да постави Джордан Хендерсън като централен защитник. В спор за трофея "червените" ще се изправят срещу носителя на Копа Либертадорес - Фламенго.

Ливърпул демонстрира защо е властелинът на Европа, след като поведе още в 12-ата минута на полуфинала. Мо Салах матира защитата на Монтерей с перфектен извеждащ пас за Наби Кейта, който сам срещу Марсело Бароверо не сбърка за 0:1.

Снимка 458170

Източник: EPA/БГНЕС

Радостта на мърсисайдци обаче се оказа изключително кратка, тъй като мексиканският им опонент изравни още в ответната атака. Отбраната на "червените" не се намеси никак добре при статично положение, което заради лошото изчистване се превърна в отлична голова възможност за символичните домакини. Алисон реагира блестящо и спаси, но отбитата топка падна в краката на Фунес, който отблизо направи головата добавка.

В 23-тата минута Джеймс Милнър пропусна страхотна възможност, след като ново добро подаване на Салах го изведе зад отбраната. Ударът на англичанина обаче бе избит с крак от Бароверо, след което халфът на островитяните опита добавка, но стражът улови.

Монтерей отговори със силен изстрел на Пабон от границата на наказателното поле. Алисон обаче се намеси добре и изби.

Финалът на Световното клубно първенство на различен стадион

Надпреварата ще се проведе между 11 и 21 декември

В 38-ата минута стражът на Ливърпул още веднъж покри пробойните в центъра на защитата на своя тим. Пабон отново се озова зад гърба на Хендерсън и опита остро центриране към далечната греда, където Фунес Мори чакаше да засече. Алисон обаче протегна максимално ръката си и успя да отклони толкова топката, че тя да не достигне до голмайстора на Монтерей.

Снимка 458169

Три минути преди почивката Кейта отново се озова на върха на атаката на Ливърпул и можеше да отбележи втори гол, но Бороверо следеше добре ситуацията.

Втората част започна с опасни положения и пред двете врати. С пропуски обаче се отчетоха Дорлан Пабон и Наби Кейта. В 62-ата минута пък гол на Дивок Ориги беше отменен поради засада, въпреки несъгласието на белгийския голаджия.

Малко след това Монтерей беше много близо до осъществяването на пълен обрат. Рохелио Фунес отново се измъкна от защитата на англичаните и само добрият рефлекс на Алисон спаси "червените" от много неприятна ситуация.

Дивок Ориги отново нямаше късмет пред гола в 74-ата. Тогава белгиецът отново можеше да сътвори нещо много опасно пред вратата на "синьо-белите", но шутът му попадна в тялото на негов съотборник.

В 76-ата минута двамата мениджъри получиха жълти картони, след като влязоха в разпра заради претенциите на Антонио Мохамед да бъде показан втори жълт картон на Джо Гомес заради игра с тъка.

Снимка 458168

По вече наложена традиция, Ливърпул отново постигна своето с късно попадение. Това се случи и в Катар, като в 91-ата минута Роберто Фирмино прати своите на финал. Трент Александър-Арнолд подлъга мексиканската отбрана, че ще центрира по въздух, а вместо това отправи остър пас по земя, който бе засечен в мрежата от гореспоменатия бразилски нападател.

МОНТЕРЕЙ - ЛИВЪРПУЛ 1:2

0:1 Кейта (12"), 1:1 Фунес Мори (14"), 1:2 Фирмино (90+1")