Египтянинът не успява да се разпише от изгодна ситуация, след пас на Александър-Арнолд.

Фирмино дори понечи да се зарадва на евентуалния си гол.

Такъв обаче няма.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Двата отбора си поделиха първото полувреме, като в началото Ливърпул взе инициативата и можеше да стигне до откриване на резултата, но след това и Фламенго имаше своите възможности.

След само няколко секунди игра Фирмино излъга Кайо, мина зад гърба му и опита да стреля, но не намери очертанията на целта.

Малко след това Салах получи топката в полето на вратаря на Фламенго, но избра да подава към Кейта. Той се засуети и загуби притежанието на кълбото.

Александър-Арнолд изпробва късмета си с изстрел от доста далечна дистанция, а впоследствие и Окслейд-Чембърлейн стигна до подобна изява.

С течение на времето съперникът на мърсисайдци започна да поглежда все по-често към половината на съперника си. Барбоса често се връщаше до защитниците на тима си, за да им помогне да изнесат топката в предни позиции.

Два поредни опита на Енрике в средата на полувремето стъписаха отбраната на мърсисайдци и бяха достатъчни, за да разярят Юрген Клоп край страничната линия. Специалистът бе на границата на позволената му зона, като не спираше да жестикулира и да напътства футболистите си в техните действия.

Постепенно от първоначалния натиск на Ливърпул нямаше и следа, а Фламенго получи няколко добри шанса да стигне до откриване на резултата. Де Араскаета можеше да съжалява, като пропусна да зарадва Жезус с попадение.

В самия край на полувремето Мане бе предупреден официално за груба проява, от която със сигурност тимът му не се нуждаеше в този момент. Това беше и единственото официално предупреждение за първата част от финала.

45′

Почивка.

44′

Засада на Рибейро.

44′

Официално предупреждение за Мане.

Първи жълт картон в мача.

42′

Затишие в последните минути.

Двата тима чакат почивката.

39′

Клоп не спира да дава напътствия на състезателите си.

Не е доволен от случващото се в средата на терена.

Снимка 458708

Източник: Twitter

38′

Стабилните действия на Ван Дайк и компания в защитата на Ливърпул са сред основните предпоставки нулевото равенство на таблото да се запази непроменено.

Снимка 458709

35′

От първоначалния натиск на Ливърпул няма и следа.

Флангови акции за мърсисайдци, но вече много по-добри и ефективни действия на защитниците на съперника.

"Червените", до известна степен, станаха предвидими за опонентите си.

30′

Без празни места на стадиона.

Както и може да се предполага за такава битка.

Снимка 458705

26′

Нов пробив на Енрике.

Този път Гомес се намесва решително.

Важно действие на състезателя на Ливърпул.

23′

Енрике стреля!

Намирал се е в положение на засада.

Добра беше и намесата на Алисон.

22′

Бленуваният и от двата тима трофей.

Снимка 458704

18′

Окслейд-Чембърлейн усети, че Рафиня не е достатъчно уверен и атакува зоната му от терена.

Възможност за Ливърпул.

Не се стига до изстрел.

12′

Барбоса се връща далеч в половината на тима си, за да спомага за изнасянето на топката.

Без негов опит да порази целта, до момента.

9′

Кайо с добра намеса в полето на Фламенго.

Този път акцията на Фирмино беше спряна навреме.

Натискът на мърсисайдци обаче продължава с всичка сила.

6′

Шут на Александър-Арнолд от далечна дистанция!

Аплодисменти от Клоп, но все така без попадение в една от двете врати.

5′

Де Араскаета стига до възможност за отправяне на изстрел.

Шутира!

Без опасност за вратаря на Ливърпул.

5′

Салах получава топката в изгодна позиция.

Продължава към Кейта.

Не особено добро отиграване на футболиста на Ливърпул.

2′

Редица футболни легенди и популярни лица са на трибуните.

Сред тях Арсен Венгер и Бебето.

Снимка 458697

2′

Лошо позициониране на Кайо.

Фирмино минава зад гърба му и стреля!

Неточен удар.

1′

Първи съдийски сигнал!

1′

Добро настроение и в двата състава преди началото.

Снимка 458700

1′

Феновете са готови да подкрепят любимците си.

Снимка 458698

1′

Уилямс Родолфо

Ливърпул излиза срещу бразилския Фламенго във финала на Световното клубно първенство. Битката в Катар ще се състои на стадион "Халифа" в Доха и е с начален час 19:30.

"Червените", които на полуфинала отстраниха мексиканския Монтерей с гол на Роберто Фирмино в продължението на срещата, ще се борят за първия си трофей от надпреварата в цялата си 127-годишна история.

Ван Дайк отново тренира с Ливърпул

Не толкова добри са новините относно Жоржиньо Вайналдум

До този момент Ливърпул в участвал в три финала на Световното клубно първенство, съответно през 1981, 1984 и 2005, но и в трите случая не е успявал да триумфира с купата.

При успех днес, мениджърът Юрген Клоп ще се превърне в първия германец, печелил трофея.

Снимка 449871

Жоел Матип и Деян Ловрен все още са в лазарета и дори не пътуваха за Катар.

Монтерей за втори път грабна бронза на Световното клубно първенство

Мексиканците триумфираха след дузпи срещу саудитския Ал-Хилал

Бразилецът Фабиньо също не е на разположение на Юрген Клоп, докато контузеният Жоржино Вайналдум е в групата, въпреки травмата, получена в последния мач на мърсисайдци в Англия.

Ливърпул победи Монтерей с 2:1 на Световното клубно първенство

Ливърпул отново удари в края, Фирмино разплака Монтерей и прати "червените" на финал

Селекцията на Юрген Клоп постигна труден успех с 2:1