Мексиакнският Монтерей за втори път грабна бронз на Световното клубно първенство след успех след изпълнение на дузпи срещу саудитския Ал-Хилал. Герой стана вратарят на победителите Карденас, спасил два 11-метрови удар и реализирал победната пета дузпа за 4-2.

Мачът за третото място на Световната клубна купа по футбол предложи много емоции на зрителите на "Халифа Интернаейшънъл Стейдиум" в столицата на Катар Доха през второто полувреме. Интригуващият двубой завърши наравно 2:2 в редовното време и по правилник се пристъпи директно към изпълнение на дузпи.

Адам Лалана: В Ливърпул сме пристрастени към печеленето на трофеи

"Ще бъде много тежък мач срещу Фламенго"

Карлош Едуардо откри за шампионите на Азия след 36 минути игра. Футболистите на Ал-Хилал отново допуснаха попадение малко след почивката. Артуро Гонзалес изравни след 56 минути игра и заплете интригата бронзовите медали в престижната надпревара.

Снимка 458684

Пет минути по-късно мексиканците осъществи пълен обрат чрез Максимилиано Меса. Тогава на сцената излезе звездата на саудитците Бафетимби Гомис, влязъл на смяна точно преди втория гол на Монтерей, който след забележителен скок намери топката с глава зад защитата. Луис Карденас успя да докосне кълбото с лявата си ръка, колкото само да намали скоростта му за 2:2 в 71-а минута.

Снимка 458685

След изравняването качеството на играта падна много и играчите попаднаха в плен на умората, защото днес беше трети мач за една седмица и за двата тима. В добавеното врме Гомис  можеше да сложи точка на спора на два пъти. Той удари и една греда, но късметът не беше на страната на саудитския тим.

Гомис и другата зведа Джовинко бяха безапелационни при дузпите за Ал-Хилал, но местните момчета показаха, е напрежението е наляло олово в краката им. Карденас спаси две слаби топки и сам реши да приключи спора. По правило вратарите рядко грешат и мексиканецът финтира своя колега и вкара по земя за крайното 4-2.