Италианецът Алекс Брунети стана победител в играта "Познай ходовете на Топалов", която се проведе паралелно с шахматния супертурнир "М-Тел Мастърс".

По време на десетте кръга на състезанието всички, желаещи да прогнозират ходовете на световния шампион, можеха да дадат предположението си на официалния сайт на надпреварата  www.mtelmasters06.

Регистриралият се с прякора Brunetti фен на най-древната игра успя да предвиди 209 хода на Веселин Топалов и с този резултат изпревари останалите 850 участници от цял свят. Наградата за победителя е шахматен двубой с шампиона Веско в София.

Преди началото на турнира организаторите от "М-Тел" обявиха, че ще поемат всички транспортни разходи на най-добре представилия се, независимо от коя точка на земното кълбо ще поеме към родната столица. По план Брунети трябваше да играе с шампиона на 26 май, но проблеми с международния му паспорт възпрепятстваха пътуването му.

Мачът между италианския шахматен спец и Топалов, който спечели и двете издания на турнира, ще стане факт в началото на следващата година, преди началото на "М-Тел Мастърс 2007".

По време на състезанието официалният сайт на шахматната надпревара бе посетен от повече от 1 милион любители на играта с черно-белите фигури.