Челси се класира за 1/4 финалите за Купата на Лигата, след като футболистите на Антонио Конте се наложиха с 2:1 над Евертън.

Двубоят бе доста интересен, а лондончани излязоха с по-експериментален състав, което си пролича най-вече през първото полувреме, когато "карамелите" изпуснаха няколко ситуации да поведат.

Опитът обаче си каза думата, а Антонио Рюдигер даде преднина на домакините след попадение с глава в 26-ата минута!

През второто полувреме по-любопитното се случи в заключителните минути на мача. Той изглеждаше окончателно решен в 90-ата минута, когато Вилиан вкара за 2:0 след чудесно разиграване.

В ответната атака обаче Калвърт Люин даде кратка надежда на "карамелите" с попадение отблизо във вратата на Кабайеро, но за повече нямаше време - 2:1 за Челси!