Челси разби като гост Панатинайкос с 4:1 в мач от Лига на конференциите.

"Сините" от Лондон излязоха на практика с втория си състав, а своя шанс най-силно сграбчиха Жоао Феликс и Михайло Мудрик, които бяха основни действащи в Гърция.

Португалският национал откри резултата в 22-ата минута след прецизно подаване от Мудрик, а украинецът сам отбеляза втория гол 4 минути след почивката.

Ливърпул - Челси 2:1 в мач от Висшата лига

Ливърпул взе дербито с Челси и остава на върха в Премиър лийг

Мърсисайдци надвиха трудно съперника си с 2:1

После отново Феликс след пас на Мудрик в 55-ата минута, а Кристофър Нкунку добави четвърти гол за лондончани в 59-ата минута от дузпа.

Почетният гол за домакините падна в 70-ата минута и бе дело на Факундо Пелистри.

Успехът бе втори поред за Челси в турнира и след него лондончани оглавиха временното класиране с пълен актив от точки, като по 6 имат още 5 отбора, но "сините" са с най-добра голова разлика - 8:3.