Отборът на Челси направи решителна крачка към спечелването на шампионската титла на Англия. Селекцията на Антонио Конте взе сакрални три точки от най-трудния си мач до края на кампанията. Лондончани пребориха с 3:0 Евертън насред негостоприемния "Гудисън Парк". В герои за столичани се превърнаха бившият играч на Барселона - Педро Родригес, който матира Стекеленбург с фамозен гол в 66-ата минута. Централният бранител Гари Кейхил, отбелязал в 79-ата и резервата Вилиан, разписал се 4 минути преди края.

Така Челси събра актив от 81 точки, 4 кръга преди края на шампионата. На Еден Азар и компания им предстоят сблъсъци с Мидълзбро, Уест Бромич,Уотфорд и изпадналият Съндърланд.

Снимка 291175

Двубоят на "Гудисън Парк" можеше да стартира по мечтан начин за домакините. Не бе изминала и една минута, когато младият Картър-Люин получи отлично подаване от Рос Баркли в наказателното поле. Последваха негови финтове срещу Аспиликуета и изстрел в близкия ъгъл на изненадания Куртоа, който изгледа как топката среща страничната му греда. В опита си за добавка пък не сполучи Ромелу Лукаку.

Скандална дузпа едва не подпечата успех на Манчестър Юнайтед срещу Суонзи, провал за "червените дяволи"

Равенство номер 14 за отбора в Лигата

Отговорът на Челси беше подобаващ и "миришеше" на гол в 10-ата минута. Диего Коща използва физическата си мощ и отправи извеждащ пас за бързия Азар. Белгиецът елиминира Мартен Стекеленбург на скорост, но същевременно с това си затвори ъгъла за стрелба и прати коженото кълбо във външната част на мрежата.

В 22-ата минута няколко сантиметра разделиха Ромелу Лукаку от попадение, след като негов изстрел от средна дистанция премина на сантиметри от страничния стълб на Куртоа. Буквално в следващия миг, напрежението се прехвърли пред вратата на домакините, където малко изненадващо Коща се пребори за една висока топка, но последвалият му зверски шут не намери целта.

До почивката Енер Валенсия можеше да се превърне в автор на голова асистенция, но в 41-ата минута центрирането му към Лукаку хвана в крачка белгиеца и така то не бе оползотворено по желания от "карамелите" начин.

Снимка 291176

Малко след подновяването на играта Фил Джагиелка затрудни максимално живота на своя съотборник Маартен Стекеленбург, връщайки топката прекалено леко назад към холандския национал. От ситуацията опита да се възползва Диего Коща, който обаче влезе брутално в краката на стража и логично получи жълт картон.

Моментът за Челси настъпи в 66-ата минута, когато Педро Родригес дари с безмерна радост феновете на лондончани. Бившият играч на Барселона получи подаване от Неманя Матич, елегантно се справи с Фил Джагиелка и отправи фантастичен изстрел от над 20 метра, който намери горния десен ъгъл на Стекеленбург. Еуфорията от гола му бе толкова голяма, че няколко фена на Челси дори нахлуха на терена на "Гудисън Парк".

Челси подпечата скъпоценния си успех с втори гол в 79-ата минута. Всичко свърши след един остро изпълнен фаул на Еден Азар, който бе избит от Стекеленбург , но срещна крака на Гари Кейхил и макар по комичен начин, удвояването вече бе факт.

Снимка 291178

До края сломеният тим на Евертън получи и трети шамар, дело на появилият се като резерва бразилски национал Вилиан в 86-ата минута.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 0:3

0:1 Педро (66"), 0:2 Кейхил (79"), 0:3 Вилиан (86')

СТАДИОН: "Гудисън Парк"

СЪДИЯ: Джон Мос

ЕВЕТРЪН: Стекеленбург, Джагиелка, Бейнс, Уилямс, Холгейт, Гай, Баркли, Калвърт-Люин, Дейвис, Лукаку, Валенсия (резерви: Роблес, Коне, Миралас, Бари, Лукман, Пенингтън, Кени)

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Алонсо, Моузес, Матич, Азар, Педро, Канте, Коща (резерви: Бегович, Фабрегас, Зума, Аке, Вилиян, Башуай, Чалоба)