Манчестър Юнайтед не успя да победи Суонзи в мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:1.

Попадението за домакините бе отбелязано от Уейн Рууни. Английският национал вкара от бялата точка в продължението на първата част.

Съдията Нийл Суорбик отсъди нарушение, което всъщност не беше налично. Джеси Лингард пусна отличен извеждащ пас към Маркъс Рашфорд, който изскочи сам срещу Лукаш Фабиански и падна в наказателното поле на Суонзи.

Нападателят симулира, тъй като Фабиански си прибра ръцете, а съдията се хвана и свири дузпа.

Наказателният удар бе реализиран от Уейн Рууни, който изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Фабиански.

С този гол Рууни се превърна в едва вторият футболист вкарал в 150 различни мача във Висшата лига. Пред него е само Алън Шиърър, който е отбелязал голове в 190 мача.

Снимка 291162

Още в 9-ата минута на двубоя пък Люк Шоу получи контузия, като му бе оказана медицинска помощ, но стана ясно, че няма да може да продължи участието си в срещата и бе заменен от Антонио Валенсия.

Снимка 291165

Почти сигурно сезонът за Люл Шоу е приключил и той няма да вземе участие в мачовете на "червените дяволи" до края на кампанията.

Раздираният от кадрови проблеми Юнайтед търсеше задължителна победа над опонента си, за да остане в борбата за Топ 4 във Висшата лига.

Мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо не можеше да разчита на куп футболисти, сред които твърди титуляри. Аут за дълго е голмайсторът Златан Ибрахимович, както и Маркос Рохо, в лазарета са още Фелайни, Джоунс, Смолинг, Мата и Погба.

Всички те не попаднаха в групата на Специалния за срещата на "Олд Трафорд".

Уейн Рууни: Мога да играя поне още два сезона

"Радвам се, че се възстанових от контузията"

Срещата бе много важна и за "лебедите", които са в зоната на изпадащите, но са на 2 точки от Хъл Сити, който се намира точно над чертата. В предишния кръг Суонзи победи у дома с 2:0 Стоук Сити, но няма успех като гост от 21 януари, когато отборът изненадващо подчини с 3:2 Ливърпул на "Анфийлд".

Футболистите на Юнайтед не бяха убедителни през втората част от днешния мач, а за капак в 60-ата минута още един бранител в селекцията на Моуриньо - Ерик Байи, получи контузия и бе заменен от Матео Дармиан. Три минути след това Фабиански спаси Суонзи от втори гол, след като изби опасен удар на Марсиал.

Снимка 291163

В 79-ата минута Гилфи Сигурдсон изравни резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Резултатът се запази 1:1 до края на мача, въпреки че бе дадено 6-минутно продължение.

Така Юнайтед не познава вкуса на загубата във Висшата лига в 25 поредни мача. По този начин Моуриньо подобри рекорда на легендарния сър Алекс Фъргюсън, възлизащ на среща по-малко - 24.

Пореден рекорд за Жозе Моуриньо?

Серията на Юнайтед няма край

През този сезон Юнайтед инкасира няколко домакински издънки срещу отбори от долната част на таблицата или не толкова претенциозни - по 0:0 с Уест Бромич, Хъл Сити и Бърнли, като допусна такава и днес.