Челси разгроми като гост Севиля с 4:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионскатал ига. С това лондончани спечелиха група "Е" и могат спокойно да пуснат резервите срещу Краснодар следващата седмица. Севиля остана на второ място и щв бъде в урната на непоставените в жребия за осминафиналите.

Герой на мача стана френският централен нападател на гостите Оливие Жиру, отбелязал и четирите гола!

Севиля - Челси, на живо

Севиля - Челси 0:4, четири гола на Оливие Жиру

Двата отбора могат да излъчат първия в група "Е" на Шампионската лига

Гостите започнаха много активно и още в осмата минута вкараха гол. Оливие Жиру получи топката в наказателното поле отдясно и стреля много технично в далечния ъгъл на вратата на Пастор.

Попадението смени тактическите схеми. Севиля тръгна напред, докато лондончани се прибраха. Играта започна да се развива по вкуса на Франк Лампард, като неговите момчета успяха да направят бързи и опасни контри.

Съдията Артур Диаш от Португалия от рано извади картоните. Играчи и на двата отбора направиха няколко много груби влизания. През първото полувреме имаше две преглеждания от ВАР за игра с ръка в наказателното поле на Челси, но дузпа така и не беш отсъдена.

Снимка 507982

В началото на второто полувреме играта стана много агресивна и бърза. И отново гостите успяха да се разпишат.

В 54-ата минута Оливие Жиру получи топката фронтално и успя да копне топката технично покрай излизащия да го посрещне Пастор.

Хулен Лопетеги реагира с три смени в 60-ата минута, но мачът вече беше изпуснат.

Снимка 507975

Вратарят Пастор, който влезе в основния състав непосредствено предо началото на мача направи страхотно спасяване на удар на резервата Мейсън Маунт в 70-ата минута. Младокът пази добре въпреки инкасираните попадения.

В 74-ата минута Оливие Жиру оформи хеттрика си след прецизен удар с глава, характерен за него. Канте центрира отдясно при поредната бърза атака на Чесли - 0:3.

Лондончани овладяха изцяло играта и Оливие Жиру получи шанс да вкара четвърти гол. Французинът беше повален в наказателното поле и в 83-ата минута той беше безпощаден от бялата точка за 0:4.

След това имаше още една спорна ситуация в наказателното поле на Севиля, но Диаш реши да не усложнява повече нещата.

В края и двата отбора имаха по едно добро положение за гол.